راه اندازی پارک مهارت در دانشگاه های فنی و حرفه ای – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عرفان خسرویان روز چهارشنبه در نشست خبری دانشگاه فنی یزد با بیان اینکه کشور نیازمند ارتقای نظام ملی مهارت خود است، تاکید کرد: اکوسیستم علم، فناوری و فناوری را از طریق پارک ها و شرکت ها تجاری کنیم. مؤسسات مستقر تکامل یافته اند و شرکت ها مجبور شده اند برای تجارت علم به پارک ها، شرکت های علم و فناوری مراجعه کنند، اما در دانشگاه های فنی و حرفه ای ما به دنبال یک سیستم مهارتی هستیم.

وی گفت: بر خلاف سایر دانشگاه ها برای ۱۰ سال کار در جامعه، تحصیل در هنرستان های فنی و حرفه ای، ۲ تا ۴ سال در بازار کار شناخته شده و ۲ تا ۴ سال با بازار کار آشنا می شوند. . در طول این مدت.” فرد توانایی کار در بازار را دارد.

خبرنگار خسرویان مهر در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر برنامه های ویژه دانشگاه فنی برای استان های صنعتی مانند یزد گفت: دو برنامه ویژه در این استان ها وجود دارد که اولی برنامه کشوری برنامه ریزی میدانی است. ، با مشارکت کارخانه ها پاییز یکی دیگر از برنامه های آموزشی صنعتی است.

وی ادامه داد: در قالب برنامه آموزش صنعتی، کارگاه های فنی و حرفه ای به کارخانه ها تجهیز و با استفاده از تجهیزات تولیدی آموزش داده می شود.

خسرویان همچنین از اجرای طرح اکوسیستم مهارتی در دانشگاه فنی و حرفه ای خبر داد و خاطرنشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای باید دارای پارک مهارت باشد و شرکت ها به بنگاه های صنعتی خدمات مهارتی ارائه دهند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور گفت: ساخت پارک مهارت و کارخانه مهارت می تواند حلقه مفقوده دانشگاه ها و شهرهای صنعتی را پیدا کند.

خسرویان در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه نیازمند تربیت تکنسین در کشور هستیم، گفت: دانشگاه فنی و حرفه ای خود را موظف به تربیت تکنسین می داند.

آموزش ۱۰۰۰۰ دانشجو در دانشگاه های دولتی فنی و حرفه ای یزد

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای یزد نیز در این همایش با بیان اینکه دانشگاه فنی حرفه ای متولی مهارت آموزی است گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه فنی و حرفه ای یزد مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه فنی و حرفه ای داوود عندلیب یک دانشگاه بازرگانی است گفت: مدیریت دانشگاه فنی و حرفه ای با مشکلات اعتباری مواجه است اما خوشبختانه در این زمینه پیشرفت هایی صورت گرفته و امیدواریم نتایج خوبی به همراه داشته باشد.

من باید بگویم؛ در حال حاضر ۱۸۱ مرکز با بیش از ۲۵۰۰ شعبه و ۱۸۰۰۰۰ دانشجو در ۱۵۰ رشته در دانشگاه های فنی و حرفه ای در سراسر کشور مشغول به تحصیل هستند.