راه حل هایی برای تشخیص SSD و HDD در ویندوز ۱۰ بدون باز کردن دستگاه


تشخیص هارد دیسک SSD و سپس HDD; سوالات متداول برای کاربران ویندوز ۱۰

تشخیص هارد دیسک SSD و سپس HDD ویندوز ۱۰ چطور؟ قبل از پاسخ به این سوال، باید توجه داشت که هارد دیسک های SSD نسبت به هارد دیسک های HDD معمولی سریعتر و کارآمدتر هستند. به همین دلیل، بسیاری از افراد ترجیح می دهند از هارد دیسک های SSD برای کاهش زمان بوت و افزایش سرعت باز شدن برنامه ها در دستگاه های ویندوز ۱۰ استفاده کنند.

اگر به تازگی لپ تاپ یا کامپیوتری خریداری کرده اید و نمی دانید کدام یک از این نوع هارد دیسک ها در دستگاه شما استفاده می شود، می توانید از ابزار اصلی ویندوز برای تشخیص این مشکل استفاده کنید. با راه حل های زیر نیازی به باز کردن دستگاه برای تشخیص هارد نیست SSD و سپس HDD در ویندوز ۱۰ در دسترس نخواهد بود.

تفاوت فرمان HDD و سپس SSD; لطفا به من کمک کنید تا ساختار این دو درایو را بهتر درک کنم

قبل از صحبت در مورد نحوه تشخیص هارد دیسک SSD و سپس HDD لازم است به طور خلاصه تفاوت این دو مرورگر در ویندوز ۱۰ را درک کنید. هارد دیسک HDD این حافظه که به عنوان حافظه معمولی نیز شناخته می شود، توسط اکثر سیستم ها، به ویژه سیستم های قدیمی تر استفاده می شود. این نوع هارد دیسک هم همینطور است SSD به راحتی می توان آن را در کیف لپ تاپ یا کامپیوتر قرار داد. اگرچه این هارد از نظر قیمت با هم مقایسه می شود SSD ارزان است اما نسبتا کند است.

در نتیجه نمی توان انتظار زیادی از این نوع هارد دیسک برای افزایش عملکرد سیستم داشت. در طرف مقابل هارد دیسک SSD این نوع هارد دیسکی که ما داریم در مقایسه با هارد ها فضای زیادی را اشغال می کند HDD به کاربران ارائه می شود. با استفاده از این هارد سرعت انتقال و بازیابی اطلاعات به میزان قابل توجهی افزایش می یابد و عملکرد کلی سیستم سریعتر می شود.

از ابزار یکپارچه سازی و بهینه سازی با استفاده از ویندوز ۱۰

یکی از روش های موثر برای تشخیص هارد دیسک SSD و سپس HDD از این ابزار در ویندوز ۱۰ استفاده کنید یکپارچه سازی و بهینه سازی این یک سیستم عامل است. این ابزار در ویندوز ۱۰ اغلب برای مرتب سازی و دسته بندی دیسک ها استفاده می شود. یکپارچه سازی و بهینه سازی به عنوان بخشی از قابلیت های خود، می تواند مجموعه ای از اطلاعات مربوط به هارد دیسک فیزیکی دستگاه را در اختیار شما قرار دهد. با این اطلاعات می توانید تشخیص دهید که هارد دیسک شما SSD است یا HDD.

ما چطور می تونیم یکپارچه سازی و بهینه سازی دسترسی داشته باشند

ابتدا عبارت یکپارچه سازی و بهینه سازی درایو آن را در منوی شروع پیدا کرده و باز کنید. پس از باز کردن این برنامه چندین پارتیشن روی صفحه مشاهده خواهید کرد. اگر در ستون نوع رسانه نگاه کنید و به راحتی می توانید نوع هارد خود را ببینید. اگر هارد دیسک شما از نوع SSD است،درایو حالت جامد“بیان با عنوان اگر از نوع HD باشد”هارد دیسکخواهید دید اگر دستگاه شما مجهز به دو هارد دیسک است، لازم به ذکر است که این ابزار دو نوع را نشان می دهد.

برای تشخیص هارد دیسک SSD و سپس HDD از ویندوز ۱۰ دیدن کنید پاورشل برو

اگر در نوشتن کد دستوری مشکلی ندارید، می توانید آن را از داخل برنامه انجام دهید پاورشل برای استفاده. در واقع برای استفاده از این روش فقط باید ۱ خط فرمان ساده بنویسید. برای این منظور ابتدا برنامه پاورشل حالت مدیر open express برای انجام این کار پاورشل در منوی استارت جستجو کنید.

سپس بر روی “راست کلیک کنیدبه عنوان یک مدیر اجرا شود“انتخاب کنید. در پنجره پاپ آپ فرمان را خواهید دیدGet-PhysicalDisk» و enter را فشار دهید. با استفاده از این کد دستوری می توانید تمامی هاردهای سیستم و اطلاعات مربوط به آنها را جستجو کنید. همانند روشی که در قسمت اول توضیح داده شد، برای این روش نیز می‌توانید از میان گزینه‌ها انتخاب کنید نوع رسانه برای استفاده. چون در این قسمت نوع هارد شما ذکر شده است.

برای تشخیص هارد دیسک SSD و سپس HDD در ویندوز ۱۰ شروع می شود Speccy برای کمک به

کار با نرم افزار Speccy برای تشخیص هارد دیسک SSD و سپس HDD در ویندوز ۱۰ این کار بسیار آسان است. این نرم افزار رایگان می تواند حجم عظیمی از اطلاعات در مورد سخت افزار سیستم مانند CPU، هارد، مادربرد و کارت شبکه را در اختیار کاربران قرار دهد.

برای این منظور ابتدا می توانید این برنامه را از وب سایت رسمی سازنده دانلود کنید. پس از باز کردن برنامه، می توانید “صرفه جوییاز پنل سمت چپ » را انتخاب کنید. سپس لیستی از هارد دیسک های دستگاه را در سمت راست نرم افزار خواهید دید. اگر هارد دیسک شما از نوع SSD است، در کنار نام هارد یک کلمه وجود دارد SSD نشان می دهد. اگر بیان SSD نتیجه می گیریم که هارد دیسک ما از نوع HDD است، شما ندیدید.

روش مدیریت دستگاه چگونه این به تعیین نوع هارد دیسک کمک می کند؟

توانایی مدیریت دستگاه، یکی از راه حل هایی است که می توانید برای تعیین نوع هارد دیسک سیستم خود استفاده کنید. این روش مخصوصاً زمانی مفید است که باید نوع درایو ذخیره سازی را تعیین کنید. در ویندوز ۱۰ برای دسترسی به این بخش باید کلیدها را فشار دهید کلید ویندوز + S با هم کلیک کنید تا نوار جستجوی ویندوز ۱۰ باز شود. ادامه هید درایوهای دیسک، دوبار کلیک کنید. بدین ترتیب هارد دیسک های مورد استفاده در سیستم به طور مفصل برای شما لیست شده است و به راحتی می توانید آنها را مشاهده کنید.

با استفاده از HWiNFOدشوار SSD و سپس HDD تشخیص در ویندوز ۱۰

یکی دیگر از برنامه های جالب برای نظارت و کنترل سخت افزار برای ویندوز ۱۰. HWiNFO است شما می توانید نسخه قابل حمل این برنامه را بر روی فلش مموری خود نصب کنید و به راحتی مشخصات سخت افزاری سیستم های مختلف را بررسی کنید. شایان ذکر است که با کمی جستجو در اینترنت می توانید به نسخه نصبی آن دسترسی پیدا کنید.

چگونه کمک کنیم HWiNFOبیایید انواع درایوهای سیستم را بررسی کنیم

برای یافتن نوع درایوهای سیستم پس از اجرای این برنامه از پنل سمت چپ انتخاب کنید راهنماها کلیک کنید سپس رابط ساتا برای فهرست کردن همه درایوهای متصل به این روش باز کنید. اکنون می توانید روی هر موردی کلیک کنید. در سمت راست عبارت ذکر شده در مقابل نرخ گردش رسانه هشدار. این عبارت نشان دهنده سرعت چرخش دیسک است.

در مورد هارد دیسک SSD از فلش مموری NAND استفاده کنید، بدون دیسک چرخان. در نتیجه به جای اشاره به سرعت، عبارت درایو SSD (غیر چرخشی) وارد شد. موارد مهم مرتبط با این رابط های دیگر هستند. سایر رابط ها و غیره M.2 و سپس PCIe نیز وجود دارد بنابراین در قسمت درایوها می توان چندین سکتور وجود داشته باشد. به همین دلیل باید تمام درایوهای زیر مجموعه را یکی یکی بررسی کنید.

از مزایای منحصر به فرد هارد دیسک ها استفاده کنید HDD و سپس SSD شناخت آنها

اگر اهل فن آوری هستید و با کامپیوترهای زیادی سر و کار دارید، دانستن تمام سخت افزارهای کامپیوترتان، به خصوص انواع درایوهای نصب شده روی آن ها، بسیار مهم است. برای تمایز بین دو نوع هارد دیسک در ویندوز ۱۰، می توانید از نرم افزارهای شخص ثالث استفاده کنید.

این ابزارها انواع مختلفی دارند و می توانند راه حلی ساده و در عین حال حرفه ای برای این سوال مهم باشند. نرم افزار پی سی جادوگر این یکی از آن پلتفرم هایی است که می توان از آن برای تعیین نوع هارد دیسک استفاده کرد. با آشنایی با هر یک از این هارد دیسک های موجود در سیستم خود، می توانید از مزایای آنها برای ذخیره سازی اطلاعات با سرعت بالا و ایمن استفاده کنید.