رایزنی پادشاه بحرین با مقامات ریاض – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری رسمی بحرین، حمد بن عیسی آل خلیفه پادشاه بحرین در سفر به عربستان با سلمان بن عبدالعزیز پادشاه این کشور و محمد بن سلمان ولیعهد این کشور دیدار کرد. وی با شاهزاده عربستان سعودی دیدار و درباره استحکام روابط تاریخی دو کشور گفتگو کرد.

بر اساس این گزارش، دو طرف در خصوص همکاری‌ها و هماهنگی‌های مشترک پیرامون مسائل جاری و موضوعات توسعه‌ای به منظور تقویت منافع متقابل گفتگو کردند.

پادشاه بحرین همچنین از تعمیق روابط بحرین و عربستان سعودی، تلاش های متقابل در زمینه های مختلف و توسعه روابط ابراز خرسندی کرد.

از نقش کلیدی و موثر عربستان سعودی در ایجاد پایه های امنیت و ثبات، تقویت صلح منطقه ای، حفاظت از منافع جهان عرب و خدمت به عدالت قدردانی شد.

پادشاهان عربستان سعودی و بحرین بر تلاش خود برای پیشبرد روند همکاری ها و توسعه همکاری های متقابل در بسیاری از زمینه ها تاکید کردند.

رویدادهای منطقه ای، مهم ترین رویدادهای منطقه ای و بین المللی و رویدادهای اخیر جهان عرب از دیگر محورهای گفت وگوی طرفین علاوه بر موضوعات مهم مشترک بود.

پادشاه بحرین همچنین با ولیعهد عربستان دیدار و گفتگو کرد.