رسیدگی به اثرات منفی تغییرات اقلیمی در دستور کار هلال احمر – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ پیرحسین کولیوند رئیس این جمعیت گفت: سیل در حال افزایش است آسان فصل خارج از فصل مصادف با خشکسالی، یکی از پیامدهای منفی تغییرات اقلیمی است و هلال احمر به عنوان بخشی از تلاش برای مقابله با اثرات تغییرات آب و هوا و جلوگیری از حوادث ناشی از آن، به مقابله با خطر سیل دعوت شده است. بخشی از اولویت های هلال احمر.

وی در ادامه گفت: پس از کنفرانس جهانی تغییر اقلیم سال گذشته در گلاسکو اسکاتلند، امسال یک نشست بزرگ بین المللی در شرم الشیخ مصر برگزار می شود. این تجربه اجتماعی باید تثبیت شود و در نشست شرم الشیخ به عنوان یک راه حل عملی و منطقه ای در دو حوزه مسئولیت پیشگیری از خشکسالی و سیل ناشی از تغییرات آب و هوایی به رهبران جهان ارائه شود.

کولیوند ادامه داد: هلال احمر امیدوار است مشارکت و تعامل بیشتری در داخل کشور برای جلوگیری از وقوع سیل و بحران خشکسالی با جمعیت صورت گیرد.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر با اجرای چنین طرح هاییسوگند یاد کناو هر تابستان تلاش می کند قربانیان با هدف کمک به مناطق کم برخوردار کشور که دچار خشکسالی شده اند، در نظر دارد این طرح را برای تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار روستاهای آسیب دیده از بحران آب در سال جاری اجرا کند.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: هلال احمر بر اساس تجربه و شرکای بین المللی خود توانایی انتقال تجربیات بین المللی در پیشگیری از سیل های فاجعه بار در فصل غیر موسمی را دارد. خاکستر از تعامل و همکاری دستگاه های مسئول کشور در جهت پیشگیری از این حوادث و افزایش آمادگی قدردانی می نمایم.

من باید بگویم؛ پس از COP26 در گلاسکو، اسکاتلند در نوامبر امسال نتوانست انتظارات فعالان محیط زیست و سران کشورهایی را که بیش از همه تحت تأثیر گرمایش جهانی قرار گرفته اند برآورده کند. اکنون چشم جهانیان به بندر شرم شیخ مصر دوخته شده است. برگزارکنندگان کنفرانس شرم الشیخ تلاش می کنند حضور سازمان های اجتماعی و تجربه جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر را در نظر بگیرند. COP27 قرار است از ۷ تا ۱۸ نوامبر ۲۰۲۲ یا ۱۶ تا ۲۷ نوامبر ۱۴۰۱ برگزار شود.