رضا اوجهند بندرلنگه رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شد


به گزارش بندرعباس به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم تکریم و معارفه پیشکسوتان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرلنگه امروز با حضور اسماعیل جهانگیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به معرفی رضا اوژان برگزار شد. از زحمات رئیس جدید و وحید امیری تقدیر کرد.

اسماعیل جهانگیری با تاکید بر حفظ کرامت هنرمندان گفت: باید برای داشته هایمان ارزش قائل شویم و به آن احترام بگذاریم، از دست دادن هنرمند ضایعه جبران ناپذیری است و جای او هرگز پر نمی شود.

وی افزود: همگان از ظرفیت های منحصر به فرد بندرلنگی در عرصه فرهنگ و هنر آگاه هستند و این توانمندی باید در سایه وفاق و تفاهم موجود در سطح ملی معرفی شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان فرهنگ را مقوله ای بسیار گسترده و ساده می داند و بیان می کند: فرهنگ مانند هوا و نفس است که همه ابعاد زندگی را در بر می گیرد و هنرمندان در تسهیل تنفس اجتماعی نقش بسزایی دارند.

جهانگیری افزود: هنرمندان همگی با انقلاب اسلامی ایران همراه هستند، زیرا ایران تاریخ فرهنگی و هنری دو یا سه هزار ساله دارد و هنر ایرانی و اسلامی ارتباط تنگاتنگ، مکمل و به هم پیوسته دارند.

وی گفت: ایدئولوژی ایرانی در کنار اسلام، دشمن را به وحشت می اندازد و مسئولیت هنرمندان در چنین شرایطی سنگین است چرا که اصل انقلاب فرهنگ است و هنرمندان باید این رسالت را تبیین کنند.

اسماعیل جهانگیری افزود: حفظ میراث جاویدان هنر اسلامی در ایران وظیفه هنرمندان است و نمی توان این میراث را به حال خود رها کرد بنابراین کار در عرصه فرهنگی نیازمند ایثار و مجاهدت بی زمان است.

انتهای پیام/ ۳۷۲۸
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید