رقص شگفت انگیز جنگنده های F-22 در آسمان (فیلم)


هوانوردی و هواپیما به خصوص مانورهای جنگنده در آسمان موضوع بسیار جالبی برای طرفدارانش است. برخی از این مانورها ممکن است قوانین فیزیک را زیر پا بگذارند یا روی کاغذ غیرممکن به نظر برسند، اما جنگنده های پیشرفته امروزی به لطف ویژگی هایی مانند جهت رانش و قدرت مانور فوق العاده می توانند چنین مانورهای پیچیده ای را انجام دهند. در قسمت زیر ویدئویی از انجام یک مانور دیدنی و چشمگیر اسپین تخت توسط جت جنگنده F-22 را مشاهده خواهید کرد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ اینستاگرام Kamapress را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش کاماپرس، جت جنگنده F-22 رپتور یکی از گران ترین، قدرتمندترین و پیشرفته ترین جت های جنگنده ای است که تاکنون به خط تولید رسیده است. این جنگنده اولین هواپیمای عملیاتی است که قابلیت پرواز و مانور فوق العاده را دارد. اف-۲۲ از یک موتور توربوفن دوقلوی پرت اند ویتنی اف-۱۱۹ با نیروی رانش ۱۵۶ کیلونیوتون نیرو می گیرد. حداکثر سرعت F-22 در حالت قدرت نظامی ۱.۸۳ و در حالت پس سوز ۲ ماخ برآورد شده است.

جنگنده F-22 می تواند موشک های هوا به هوا و بمب با قطر کوچک حمل کند اما این جنگنده نمی تواند به سلاح های هدایت لیزری مجهز شود. این طراحی جنگنده برای شناسایی و ردیابی با رادار بسیار دشوار است و دارای شکل بدنه اصلاح شده برای کاهش سطح مقطع رادار است.

ویدیوهای پربازدید را ببینید:

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: