روش سم پاشی روی درختان بلوط چگونه کشف شد؟


روش سم پاشی روی درختان بلوط چگونه کشف شد؟

خبر دادن گلو رضا ساکی در اینستاگرام درباره سمپاشی درختان بلوط نوشت.

از چی شاکی هستی؟

من بدون لکنت صحبت می کنم و پیام من خبرنگاران و برخی از فعالان محیط زیست از جمله خود من است.

برگ پاشی روی درختان بلوط مبتلا به پروانه های برگ خوار بلوط سفید آغاز شده است و اکنون صداهایی در آسمان طنین انداز شده است که به سمپاشی محلول نه می گویند.

تنها کاری که مسئولان می توانستند انجام دهند این بود که برگ پاشی کردند و حالا دارند این کار را انجام می دهند که به نظر عده ای عجیب است.

معلوم بود تمام ناله ها و ناله ها از این طاعون به همین جا ختم می شود. معلوم بود مسئولان پمپاژ و سمپاشی می شوند. چه کسی فشار آورد؟

کارشناسان گفتند راه حل کوتاه مدتی برای این آفت وجود ندارد و بسیاری هشدار دادند که مسئولان به محلول پاشی روی خواهند آورد.

حالا شکایت ها کجاست؟ که

بودند، اما افراد کمی بودند که در مراحل اولیه بیماری صبور بودند و به حرف های افرادی مثل دکتر رجایی و دکتر توکلی گوش می دادند.

اما این خبر روی شبکه های تلویزیونی و ماهواره ای رفت و لایک و کامنت گرفت و نتوانست از مسئولان شکایت کند و بی کفایتی آنها را نشان دهد.

من نمی گویم مدیران و مسئولان درگیر نبودند، آنها بودند، اما عملکرد ضعیف آنها یکی از دلایل بسیاری برای شیوع این بیماری بود.

حالا از چی شکایت کنیم؟ اگر دوست ندارید اسپری شوید، حداقل قبل از ارسال هر چیزی، پست قبلی خود را حذف کنید.

آیا منتظر کار فوری هستید؟ همچنین یک کار فوری است. آفت کش ها شروع به سمپاشی کردند و آینده این درختان سم خوار نسبت به درختانی که تحت تأثیر پروانه های برگ خوار بلوط سفید قرار گرفتند، بدتر بود.

توجه داشته باشید: آیا از آن درس خواهیم گرفت؟

مورد گلونی آفت پروانه برگ خوار بلوط سفید

انتهای پیام

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا را ببین