ریزش معدن در کرمان مرگبار است


مدیرکل تعاون، کار و تامین اجتماعی استان کرمان با تایید مرگ یک کارگر بر اثر ریزش بهمن در معدن زغال سنگ موسوم به “کاشونی” در کوهبنان، سال گذشته این معدن خطرناک ارزیابی و پذیرفته شد. هشدار کتبی

مجتبی مصباح روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ریزش معدن هشونی بامداد امروز رخ داد و علت اصلی ریزش معدن به مقامات ارشد کارگران اعلام شد.

جسد متوفی از زیر آوار معدن بیرون آورده شد.در زمان ریزش معدن ۶ کارگر بودند که پنج نفر از آنها توانستند با امداد و نجات جان خود را نجات دهند و مشخص کردند که زنده هستند. .

استخراج سیستم دادگاه به مدت ۳ ماه

مدیرکل تعاون، کار و حفاظت اجتماعی استان کرمان گفت: با توجه به بازرسی انجام شده توسط این اداره کل در سال گذشته از معدن هشونی، این معدن خطرناک ارزیابی شد و به بهره بردار در خصوص ایمنی اخطار کتبی داده شد، اما وضعیت در دادگاه نیز منعکس شده است.

وی ادامه داد: مایه تاسف است که قوه قضائیه در اردیبهشت ماه امسال به معدن سه ماه فرصت داد تا مشکل را رفع و اقدامات ایمنی را انجام دهد.

مصباح گفت: از اولین دقیقه اعلام خبر ریزش معدن هشونی، مقامات محلی و برجسته اداره کار در کوه بنان در محل حضور داشتند و فردا شخصا برای بررسی های بیشتر به کوه بنان خواهم رفت. در صورت وجود علت حادثه، وضعیت معدن و یا تخلف در صورت تایید این اتفاق طبق قانون برخورد قانونی خواهد شد.

شهرستان کوهبنان در ۱۷۰ کیلومتری شمال مرکز استان کرمان قرار دارد.