سارقان حرفه ای دستگیر و اجناس غیرمجاز میلیاردی در پایتخت کشف شدند


رئیس اداره پیشگیری پلیس پایتخت از دستگیری ۲ سارق حرفه ای خودرو در پایتخت، ۱۰ فقره سرقت اقلام خودرو و ۲۵ میلیارد محموله غیرقانونی کشف شده در روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، سرهنگ جلیل مکفایی با اشاره به مهمترین موارد پیشگیرانه پلیس در روزهای اخیر اظهار کرد: در روزهای اخیر گروه ضربت کلانتری ۱۶۹ مشیریه حین گشت زنی به یک راننده و یک سرنشین یقه سفید مشکوک شدند. جرم. مزدا بود و پس از بررسی مشخص شد که سرقتی است

وی ادامه داد: راننده و سرنشین خودرو مزدا با مشاهده ماموران با پای پیاده از محل متواری شدند که به سرعت وارد عمل شده و با اجرای طرح مهار یکی از متهمان را در عملیات پلیسی دستگیر کردند.

موکوفهی درباره فرار متهم دیگر گفت: متهم ۳۵ ساله پس از انتقال به کلانتری اعتراف کرد که به همراه دیگر متهم یک دستگاه خودرو در شرق تهران سرقت کرده اند. همچنین فردی که پرونده را گم کرده بود پیدا و با پلیس تماس گرفته شد.

وی گفت: تحقیقات تکمیلی برای کشف جرم ارتکابی متهم و دستگیری متهم متواری ادامه دارد.

۱۰ فقره سرقت لوازم جانبی خودرو کشف شد

رئیس پلیس پیشگیری کلانشهر در ادامه از دستگیری سارق حرفه ای در حین سرقت لوازم خودرو خبر داد: متهم اعتراف کرد که تاکنون ۱۰ فقره سرقت مشابه انجام داده است.

وی درباره جزئیات این پرونده تاکید کرد: ماموران کلانتری قدس در حین گشت زنی به مردی کلاه مشکی که در میان خودروهای پارک شده سرگردان بود مشکوک شدند و متهم را ردیابی کردند.

موکوفه افزود: متهم همزمان با شکسته شدن شیشه خودرو مزدا ۳ قصد سرقت از آن را داشت و ادوات سرقت نیز کشف شد.

وی گفت: سارق ۲۲ ساله برای تحقیقات به کلانتری منتقل شد و به جرم سرقت لوازم و اقلام خودرو ۱۰ بار در منطقه غرب پایتخت اعتراف کرد.

موکوفهی با اشاره به اینکه چندین ملک مفقودی شناسایی شده است، افزود: تحقیقات تکمیلی برای روشن شدن جزئیات این پرونده ادامه دارد.

محموله غیرقانونی به ارزش ۲۵ میلیارد کشف شد

جلیل موفایی همچنین در تشریح اخباری مبنی بر کشف ۲۵ میلیارد کالای جابجا شده غیرمجاز، گفت: در چند روز گذشته ماموران پلیس آگاهی گیلان به دو خودروی سواری و یک مینی بوس که حامل کالا بودند مشکوک شدند و برای ادامه مسیر به سمت خودرو رفتند. تحقیق و بررسی.

وی با اشاره به اینکه راننده خودروی سواری با مشاهده خودروی پلیس از محل متواری شد، گفت: ماموران با مشاهده این صحنه به سرعت وارد عمل شده و مینی بوس را متوقف کردند. در تحقیقات اولیه ۳۳ دستگاه گوشی موبایل اپل و ۷۷ جعبه ایرپاد به صورت قانونی و بدون ترخیص از گمرک داخل وانت کشف شد.

موکوفه ادامه داد: صاحب کالا قادر به ارائه مدارک و مجوز قانونی برای ارسال کالا نبود و متهم ۳۶ ساله در تحقیقات اولیه اعتراف کرد که اقدام به توزیع غیرقانونی کالا در بازار تهران کرده است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ افزود: در این رابطه متهم دستگیر شد و کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را ۲۵ میلیارد ریال عنوان کردند. متهم پس از تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.