سازمان های مردم نهاد در کهگیلویه و بویراحمد بر اساس صلاحیت حرفه ای مجوز دارند


به گزارش یاسوج از خبرگزاری فارس، مسعود نوری مدیرکل اجتماعی استانداری به مناسبت سالگرد جهانی تشکل های مردمی استان در نشست مشترک مدیران عامل سازمان های مردم نهاد استان حضور یافت. عاطفه السادات مدبرنژاد، سرپرست دفتر امور بانوان و خانواده استانداری با موضوع “برای اجرای برنامه با هم همفکری کنیم.” گزارش عملکرد سازمان های مردم نهاد ارائه می شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری بویراحمد به مناسبت روز جهانی تشکل های مردم نهاد کهگیلویه گفت: برگزاری چنین نشست هایی موجب همفکری و همکاری متقابل بین سازمان های مردم نهاد می شود.

مسعود نوری با اشاره به اینکه بر اساس بیانیه ماموریت سازمان های مردم نهاد، مدیرعامل نمی تواند هزینه های شخصی از سازمان متقبل شود، در ادامه گفت: در بیانیه ماموریت سازمان مردم نهاد نیازی به وام مالی مشخص نشده است.

وی بیان کرد: از تشکل هایی که فعال و جهادی فعالیت می کنند حمایت می کنیم و در این حوزه سازمان هایی مانند مادوان، دیشموک و گچساران فعال هستند که در واقع تشکل های مردمی هستند.

نوری با اشاره به انتقاد برخی مدیران عامل سازمان های مردم نهاد گفت: زندگی نمی شود مگر اینکه انتقاد سازنده باشد چرا که نقد صادقانه می تواند اشتباهات را برطرف کند و باعث پیشرفت شود.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه بویار احمد تاکید کرد: در گذشته درگیری هایی در این بخش وجود داشت و افرادی که در برخی سازمان ها کار می کردند سازمان های مردم نهاد را تحویل گرفتند اما کارمندان دولت نمی توانند کار غیردولتی را انجام دهند. سازمان های. .

نوری بیان کرد: چون تشکل ها از بطن مردم هستند باید کار را به سازمان های مردم نهاد سپرد و دولت سیزدهم تلاش می کند برنامه ها را به مردم بسپارد.

وی گفت: اسلام برای کوچکترین مشکلات زندگی برنامه دارد و اگر به سراغ قرآن کریم برویم و به دستورات آن عمل کنیم بسیاری از مشکلات حل می شود.

نوری بیان کرد: نظرات و سلیقه ها متفاوت است و باید برنامه ای داشته باشیم که مناسب همه اقشار جامعه باشد و قرآن کریم نسخه زنده ای است که باید در جامعه منتشر کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کهگیلویه بویار احمد گفت: اعطای مجوز تاسیس سازمان های مردم نهاد بر اساس تجربه افراد است چرا که باید خدمات ویژه ای به مردم ارائه کنند.

نوری گفت: یک نفر نباید چند سازمان مردم نهاد داشته باشد، تشکل ها باید به سمت تخصصی شدن حرکت کنند.
وی بیان کرد: در سال های گذشته برای پیشگیری از آسیب های احتمالی به جامعه بودجه ای در نظر گرفته شده اما تاکنون اعتباری دریافت نشده است.

نوری اضافه کرد: اگر امسال اعتباری برای این منظور تخصیص داده شود به تشکل های جهادی فعال نیز کمک خواهد کرد.

وی در خاتمه گفت: هدف ما گره گشایی و حل مشکلات مربوط به آسیب های اجتماعی سازمان های مردم نهاد بدون نگاه سیاسی است.

در ادامه رئیس اداره امور زنان و خانواده کهگیلویه و بویراحمد در تبریک روز جهانی سازمان های مردم نهاد گفت: اگر قرار است تشکلی ایجاد شود، سازمان باید در حوزه شغلی متقاضی باشد. زیرا مشکلات و آسیب های اجتماعی باید به صورت تخصصی بررسی و حل شود.

عاطفه السادات مدبر نژاد افزود: اگرچه مطالعات علمی زیادی در جامعه انجام شده و نتایج خوبی نیز به دست آمده است، اما گرد و غبار در آرشیو جمع می شود.

وی بیان کرد: باید کار خود را از نظر علمی تقویت کنیم و مشکلات را به صورت علمی و دقیق حل کنیم.

وی گفت: با وجود اینکه آسیب شناسی لازم انجام و برنامه ریزی شده است، اما لازم است اطلاعات بیشتری جمع آوری و با سازمان های مردم نهاد برای تکمیل کار همکاری شود.

در این جلسه مدیر عامل استان کهگیلویه و بویراحمد و نمایندگان تشکل های مردم نهاد گزارش مختصری از فعالیت های خود ارائه و مشکلات، نیازها و دغدغه های خود را بیان کردند.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید