سرانه تحصیلی در البرز به شدت ضعیف است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید مهدی حسینی همدانی، رهبر دینی استان البرز و در دیدار یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در دفتر نمایندگی امام جمعه کرج، با بیان اینکه مشکل نظام آموزشی استان بسیار گسترده است، گفت: ، بسیار پیچیده است و نیاز به دقت دارد.

وی با اشاره به ظرفیت مهاجرتی البرز بیان کرد: برنامه ریزی و برآورد دقیق در ایالت های دارای مهاجرت بالا بسیار سخت است و نمی توان تعداد دانش آموزان کلاس اولی البرز در هر سال تحصیلی را به طور دقیق برآورد کرد.

امام جمعه کرج بابیان اینکه سطح آموزش و پرورش استان به شدت ضعیف است، بیان کرد: البرز برای رسیدن به سرانه ایده آل به ۵۰۰ مدرسه نیاز دارد.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه نباید با البرز مانند سایر کشورها رفتار کرد، تاکید کرد: البرز نیازمند مراقبت و توجه ویژه است.

هزینه های آموزشی سرمایه گذاری و سود است

وی در بخشی دیگر بر لزوم توجه ویژه دولت به مشکلات آموزش و پرورش کشور تاکید کرد و گفت: اگر بتوان آموزش و پرورش را ارتقا داد، بیشتر مشکلات کشور حل می شود.

نماینده ولی فقیه در منطقه البرز در ادامه تاکید کرد: هزینه های آموزش و پرورش سرمایه گذاری و سود است اما متأسفانه مسئولان توجه چندانی به آن ندارند.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به سند ۲۰۳۰ و تلاش دشمنان برای اجرای آن در ایران اسلامی، گفت: متأسفانه سال‌هاست که این سند در کشور اجرا می‌شود و به همین دلیل برخی موارد از قانون حذف شده است. کتاب های درسی “

نیاز به به روز رسانی برخی از کتاب های درسی

وی در ادامه با تاکید بر لزوم به روز رسانی برخی کتب درسی خاطرنشان کرد: باید روی کتب درسی و مسائل دانش آموزی با جدیت بیشتری کار شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز در بخشی دیگر از دانشگاه فرهنگیان به عنوان مرکز و مرکز تربیت معلم در کشور یاد کرد و گفت: سرمایه گذاری در این بخش باید با دقت انجام شود.

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر لزوم دقت در انتخاب متقاضیان ورود به دانشگاه فرهنگیان خاطرنشان کرد: افراد برتر و مستعد باید در دانشگاه فرهنگیان پذیرش شوند و پس از تحصیل در مدرسه ثبت نام کنند.

فرخان با تاکید بر لزوم استفاده از معارف دینی و اسلامی در تربیت معلم در دانشگاه ها گفت: معلمان باید به گونه ای تربیت شوند که بتوانند تربیت دینی را در مدارس توسعه دهند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه تربیت معلم مهمتر از تربیت دانش آموز است تصریح کرد: معلمان می توانند منشأ بسیاری از وظایف و برکات دانش آموزان باشند.

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر اهمیت امنیت شغلی معلمان خاطرنشان کرد: ایجاد امنیت شغلی و سایر نیازهای شغلی برای این قشر فرهنگی باعث افزایش انگیزه آنها می شود.

تصادفی نیست که فعالیت های مهدکودک به بخش آموزش منتقل می شود

در بخش دیگر، انتقال فعالیت های مهدکودک به بخش آموزش امر خوبی است.

رئیس ستاد امربه معروف و نهی در منکر استان البرز در ادامه افزود: بیشترین سرمایه گذاری در حوزه آموزش و پرورش باید به دوره پیش دبستانی و دبستان معطوف شود.

آیت الله حسینی همدانی با تاکید بر ضرورت آموزش مهارت های آموزشی و مهارت های زندگی در مدارس خاطرنشان کرد: دانش آموزان باید همزمان با فراگیری دروس نظری در مدرسه، مهارت های اجتماعی را بیاموزند، بنابراین لازم است آن را در نظام آموزشی گنجانده شود.

وی در پایان خطاب به مسئولان گفت: اگر بتوانیم آموزش و پرورش را نجات دهیم و مشکلات آن را حل کنیم کشور را نجات می دهیم.

گفتید که در این جلسه یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش نیز گزارش کار خود را ارائه و کارهای آینده را تشریح کرد.

در این مراسم نماز ظهر و عصر به امامت آیت الله حسینی همدانی نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان البرز اقامه شد.