سریال استانی چه زمانی از شبکه سیما/ «سنجرخان» پخش می شود؟ – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان


فرشید شکیبا معاون سیمای مرکز استان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره ساخت سریال در مراکز استان ها گفت: در حال حاضر ۲ سریال در حال تصویربرداری و ۵ سریال در مرحله آماده سازی است. قرار است وارد مرحله نگارش شود و پس از بررسی فیلمنامه، وارد مرحله تولید شود. برخی از این سری ها در اصفهان و برخی دیگر در شمال کشور تولید می شوند.

به بودجه سریال های استانی توجه کنید

وی در پاسخ به این سوال که چقدر این بودجه ها افزایش یافته است، اغلب فیلم های سریالی برای معاونت های استانی با بودجه اندک منتشر می شود. بخش مالی نیز مورد توجه قرار می گیرد.بودجه اندک از کیفیت کار نمی کاهد.

شکیبا در ادامه به برخی از تولیدات خود برای تلویزیون اشاره کرد و گفت: مجموعه تلویزیونی «باران می‌بارد» به کارگردانی رضا معینی درباره زحمات کادر پزشکی تولید صدا و سیمای مرکز گیلان است. این مجموعه در ۱۸ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای درباره جان و فداکاری پرستاران یکی از بیمارستان‌های رشت و تلاش سازمان‌های فعال در مقابله با بحران کرونا از جمله فعالان حوزه سلامت و گروه‌های جهادی از شبکه یک سیما پخش می‌شود. .

به گزارش شکیبا، فاطمه گودرزی، سیدجواد هاشمی، سیما حدرآبادی و مجید راه رفتن همچنین گروهی از هنرمندان خطه گیلان در این مجموعه به اجرای برنامه می پردازند.

سیما/

جزر و مد در شبکه دوم سیما

قائم مقام سیمای استان در ادامه با اشاره به سریال دیگری که از شبکه دو سیما پخش می شود، خاطرنشان کرد: «جاز و چوب» یک سریال ۳۰ قسمتی در ژانر اجتماعی به کارگردانی علی عبدالعلیزاده است. مهاجرت معکوس از تهران به استان خوزستان و بیان ظرفیت های بومی استان به ویژه شهرستان های ماهشهر و سربند هدف آن ایجاد فضایی شاد و با نشاط است سلسله از شبکه دوم سیما پخش شد.

وی همچنین اطلاعاتی درباره بازیگران این سریال داد: رضا فیاضی، نصرالله رادش، مهدی امینی ها، افشانا ناصری، فریده. ملوانخشایار راد و هنرمندان استانی بازیگران این سریال هستند.

سیما/

سریال محمدحسین لطیفی کجا رفت؟

شکیبا آخرین مراحل آماده سازی سریال نهش حق را نیز به اشتراک گذاشت.سنجر خانفیلم ۲۰ قسمتی ۴۰ دقیقه ای آرش معیریان به نام «نقش خاک» داستان دو خانواده سفالگر در لاله را روایت می کند. جین اینها فعالیت های استان همدان با درام های عاشقانه و اجتماعی است که با استفاده از پتانسیل هنری استان همدان خلق شده است.

وی افزود: آزیتا ترکشوند، مریم معصومی، شیرین بینا، حمید شریف زاده، مژگان ربانی، اصغر سمسارزادهحبیب دهگان نسب، شهنام شهابی، مهرداد ضیایی، حسین نورعلی، سمیرا کریمی، مهران دیگمی و جمعی از هنرمندان استان همدان از جمله بازیگران این سریال هستند.

معاون استانداری استان ها نیز داستان این سریال را بیان کرد.سنجر خانمحمدحسین لطیفی کارگردان سریال تلویزیونی را توضیح می دهد.سنجر خاناین داستان مردی است که به گواه تاریخ در برابر ظلم و استعمار ایستاد. او مستقل از جبهه کردستان علیه تجاوزات در مناطق مختلف ایران فعالیت کرد و جلوی رفتار تجاوزکارانه آنها را گرفت.

محمود پاک نیت حاکم سنندج است و شخصیت او را «شریف الدوله» می نامند. احمد نجفی به عنوان فرمانده نظامی روسیه، جلیل فرجاد در نقش آیت الله شریعتمدار (از اهل سنت منطقه)، پیام دهکردی در نقش خلیل خان برادر. سنجر خانعلی آن ها هستند رهبر سنندجمثل اینکه دیوان)، فاطمه شکری (دختر). سنجر خانحمیدرضا نعیمی (رضاخان)، قطب الدین صادقی، سردار رشید و ناظر کیفیت پروژه و همچنین حسن ترقی (فیض الله خان)، شیما. مالایی (زن سنجر خانلیلی سعیدی (همسر خلیل خان)، سودا قنبری (همسر برادر) سنجر خان) زاهد شما زنده هستند (برادری دیگر سنجر خان) و تارا قبادی (همسر دوم). سنجر خان) در این مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش بازیگران بومی پرداختند.