سری آینه سیاه; مردی در چنگال تکنولوژی


سری آینه سیاه; مردی در چنگال تکنولوژی

خبر دادن گلو انسان به زمین آمد تا بر همه چیز مسلط شود، غافل از اینکه جان و ذاتش با مشت فناورانه اش نابود خواهد شد.

آینه سیاه یک مجموعه گلچین علمی تخیلی است که توسط چارلی بروکر در بریتانیا تولید شده است.

بروکر علاوه بر نوشتن فیلمنامه، یکی از تهیه کنندگان اجرایی تولید به همراه آنابل جونز است. هر قسمت از سریال داستان و بازیگران متفاوتی دارد.

آینه سیاه به رابطه تکنولوژی با انسان و تاثیر آن بر زندگی او می پردازد. بیشتر قسمت‌های سریال در جامعه مدرن اتفاق می‌افتد و جنبه تاریک‌تر رابطه بشریت با فناوری را بررسی می‌کند.

بروکر از مجموعه محبوب Werewolf Zone الهام گرفت و فضای Black Mirror را خلق کرد و داستان های مختلفی نوشت. بروکر دوست داشت بدون ترس و سانسور به سراغ موضوعات روز و داغ برود و در سریال ها شرکت کند. بروکر در Black Mirror بر رابطه بین انسان و فناوری تمرکز دارد.

دو فصل اول این سریال ۳ قسمتی هر کدام توسط کانال ۴ بریتانیا بین دسامبر ۲۰۱۱ و فوریه ۲۰۱۳ تولید و پخش شد. در سپتامبر ۲۰۱۵، نتفلیکس حقوق این سریال را خریداری کرد و این شرکت فصل سوم و چهارم را تولید و پخش کرد که هر کدام دارای شش قسمت بودند.

Black Mirror در سال ۲۰۱۱ واقعیت دنیای مدرن را به تصویر می کشد که نمونه های خاصی از آن ده سال بعد برای جهان آشکار شد و برخی از آنها در سال های آینده اتفاق خواهند افتاد.

آینه سیاه، از نظر محتوا و همانطور که از عنوان آن پیداست، روایتی کاملا تلخ از تلاش‌های فناوری عصر جدید برای آشکار کردن ماهیت تاریک غیرقابل انکار انسان در برخورد با هوش مصنوعی است.

دلال به گاردین هم گفته است.

«اگر فناوری یک دارو است و مردم را بالا می برد، دقیقاً چه عوارض جانبی این دارو وجود دارد؟ این فضای بین شادی و ناراحتی جایی است که سریال جدید من، آینه سیاه، از آنجا می آید.

یک آینه سیاه همان چیزی است که روی هر دیوار، میز، کف دست، تلویزیون، مانیتور و صفحه براق سرد گوشی هوشمند خود می بینید. آینه سیاه سریالی است که آینه تاریکی وجود انسان است.»

می توانید این سریال را تماشا کنید فیلیمو تماشا کردن انجام دادن.

شامل نقد و بررسی فیلم های داخلی و خارجی دیگر است ارتباط دادن خواندن.

انتهای پیام

نویسنده: هانیه شریعتی

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا را ببین