سفر وزیر امور خارجه الجزایر به سوریه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) از سفر وزیر امور خارجه الجزایر به دمشق روز یکشنبه خبر داد.

بر اساس این خبر، خبرگزاری سانا به نقل از منابع خود اعلام کرد که «راماتان لاماماره» وزیر امور خارجه الجزایر قرار است روز یکشنبه به دمشق سفر رسمی کند.

خبرگزاری رسمی سوریه همچنین افزود که فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه در فرودگاه بین المللی دمشق از وزیر امور خارجه الجزایر استقبال خواهد کرد.

همزمان فیصل المقداد وزیر امور خارجه سوریه نیز اخیرا برای شرکت در شصتمین سالگرد استقلال الجزایر به این کشور سفر کرد و با مقامات عالی رتبه الجزایر از جمله رئیس جمهور و وزیر امور خارجه دیدار کرد.

لامامره روز شنبه به بغداد، پایتخت عراق رفت و در آنجا با مقامات ارشد این کشور به رهبری برهم صالح رئیس جمهور عراق دیدار و رایزنی کرد.

این خبر در حالی منتشر می شود که در چند ماه گذشته موضوع بازگشت سوریه به اتحادیه عرب در اجلاس سران کشورهای عربی مطرح شده است. الجزایر به عنوان میزبان نشست آتی اتحادیه عرب، همواره از لغو تعلیق عضویت سوریه در این اتحادیه استقبال کرده است.

رامتان لامامار، وزیر امور خارجه الجزایر اخیراً موضع کشورش را برای بازگشت سوریه به اتحادیه عرب تکرار کرد.

خطاب به نشست وزرای خارجه عرب در بیروت: الجزایر تمام تلاش خود را برای تقویت اراده مشترک اعراب برای غلبه بر چالش های مشترک به کار خواهد گرفت.

لامماره گفت: سوریه یکی از اعضای موسس اتحادیه عرب است و الجزایر مشکلی برای پس گرفتن کرسی سوریه در اتحادیه عرب ندارد.

از زمان آغاز جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱، اتحادیه عرب عضویت سوریه را به حالت تعلیق درآورده است. اما پس از شکست دمشق بر تروریست ها، کشورهای عربی یکی پس از دیگری روابط خود را با سوریه عادی می کنند. امارات روابط خود را با سوریه عادی کرده است و وزیر خارجه این کشور اخیرا به دمشق سفر کرده است.