سقط جنین زیر ذره بین تلویزیون مستند/هنریزی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش مهر به نقل از روابط عمومی شبکه، «خونریزی» چهارشنبه ۱۴ مرداد ساعت ۲۲ و پنجشنبه ۱۵ مرداد ساعت ۲۱ روی آنتن می رود. شبکه مستند سیما موضوع سقط جنین را زیر ذره بین قرار می دهد.

هوچدلفر گفت: «خونریزی» درباره سقط جنین در آمریکاست که ۵۰ سال بعد و کمتر از یک ماه پیش تغییر کرد و قانون به همین نام تغییر کرد. قبل و در همه ایالت ها، اگر بعد از ۴ ماه درخواست سقط شود، نباید از آن جلوگیری کرد، اما طبق قانون، هر ایالت برای خودش تصمیم می گیرد و دولت مرکزی هیچ الزامی را برای آنها وضع نمی کند.

وی ادامه داد: پیشینه تاریخی این قانون، روند تصویب آن، اراده مردم آمریکا و نظرات احزاب مختلف از مهم ترین موضوعاتی است که در این مستند به آن می پردازیم. همانطور که همه می دانید، قانون سقط جنین همیشه یکی از بحث برانگیزترین موضوعات بوده است، نه تنها در آمریکا، بلکه تقریبا در همه کشورها.

خوشدلفر به قسمت مهم فیلم اشاره می کند: جدای از این ها، بخش مهمی از این فیلم درباره ارائه باز سقط جنین، نحوه عملکرد و تاثیر آن بر مادر است. شاید نگاه به این اتفاق کمی ساده شده باشد، اما سعی کردیم نشان دهیم که سقط جنین برای جنین بسیار دردناک و دردناک است.

کارگردان مستند «جریان خون» درباره روند پژوهشی این اثر خاطرنشان کرد: تحقیق و پژوهش این مستند توسط آقای محمدحسن صادق زاده انجام شده است. او زمان زیادی را برای این مستند صرف کرد و حتی قبل از ساخت این فیلم نیز در این زمینه تحقیقات زیادی انجام داد. از این رو منابع تحقیقاتی کتابخانه ای زیادی را جستجو کردیم. از طرفی تلاش زیادی برای تهیه تصاویر آرشیوی صورت گرفته است. جالب است که فیلم های آرشیوی زیادی پیدا نمی شود زیرا تاکنون فیلم های زیادی درباره سقط جنین ساخته نشده است.

این مستند در مرکز مستند سفیر فیلم تولید شده است و بازیگران: نویسنده: علی پورمومن، مدیر پروژه: محمدرضا برونی، پژوهشگر: محمدحسن صادق زاده، تدوین و صداگذاری: محمد خوشدلفر، روابط عمومی: امیرحسین محدی و مهدی دزفولی. .