سه شرط خرید خودرو از بورس کالا


به گزارش تجارت نیوز، شاهین گروه خودروسازی سایپا برای فروش در بورس کالا قطعی شد. بر این اساس روز سه شنبه ۳۱ شهریور ۲۰۰ دستگاه خودرو شاهین هر خودرو ۳۰۴ میلیون تومان قیمت گذاری می شود. بر اساس اعلام بورس کالای ایران، موعد تحویل خودرو شاهین ۲۳ ۱۴۰۱ اعلام شد.

خریداران موظف به پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده، ۱ درصد مالیات نقل و انتقال و ۲ درصد مالیات برچسب انرژی (بسته به قیمت نهایی) و همچنین ۴۲ میلیون و ۳۴ هزار و ۴۶۵ ریال برای هر خودرو با احتساب بیمه شخص ثالث هستند. ۳۸ میلیون و ۱۳۷ هزار و ۴۶۵ ریال و خدمات مربوط به شماره گذاری و پلاک نیز ۳ میلیون و ۸۹۷ هزار ریال است.

در این اطلاعیه همچنین اشاره شده است که مشتریان یک گزینه رایگان برای تعیین اولویت نمایندگی و رنگ خودرو (سفید یا سیاه) خود در هنگام تسویه حساب در اختیار خواهند داشت.

۳ شرط خرید شاهین در بورس

بورس کالا در نامه ای روز سه شنبه (۲۲ شهریور ۱۴۰۱) شرایط خرید خودروی شاهین را اعلام کرد. در این بیانیه سه شرط اصلی برای خرید این خودرو ذکر شده است.

در نامه اخیر محمد نوروزپور، مدیر بازرسی و امور اعضای بورس کالا آمده است: مبلغ پیش پرداخت برای خرید محصولات شاهین ۱۰ درصد است.

همچنین در این نامه اشاره شده است که برای خرید هر کد ملی محدودیتی وجود ندارد و کسانی که در آفرهای قبلی توانسته اند خودرو خریداری کنند نیز می توانند سفارش دهند.

علاوه بر این، در صورت عرضه بیش از حد، مشتریان قانونی می توانند با عرضه بیشتر خرید کنند.