سیل در استان های کشور رخ داده است و هلال احمر به سیل زدگان کمک می کند.


سیل در استان های کشور رخ داده است و هلال احمر به سیل زدگان کمک می کند.

خبر دادن گلو پس از بارندگی در این منطقه، مردم بسیاری از استان ها در معرض خطر سیل قرار گرفتند و در برخی نقاط مردم مفقود شدند و بافت منازل آنها آسیب دید.

گزارش های هلال احمر از ایالت های مختلف در ۷ آگوست را در زیر بخوانید.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کرمان وی از عملیات جستجو و نجات ۴ مفقود شده بر اثر سیل در چترود و سکانج ماهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کرمان؛ رضا فلاح گفت: در پی گزارش مفقودی چند نفر در چترود و سکنج ماهان بلافاصله یک تیم امدادی به محل مورد نظر اعزام شد.

وی با اشاره به اولین اخبار مبنی بر مفقود شدن در روز جمعه هفتم ماه جاری در ساعت ۱۵، گفت: ۳ گردشگر پس از ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه در سیل در دره سکنج توسط هلال احمر پیدا شدند. تلاش.”

وی با اشاره به اینکه دو نفر از مفقودان مجروح شدند، گفت: متاسفانه یکی از مفقودین فوت کرد و جسد وی توسط جمعیت هلال احمر پیدا و به پلیس آگاهی تحویل داده شد.

وی خاطرنشان کرد: در این عملیات ۲ تیم امداد و نجات از جمعیت هلال احمر شهرستان ماخان شرکت کردند.

فلاح در خصوص حادثه دوم مفقودی در چترود کرمان گفت: با اعلام یک مفقودی در ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه بلافاصله تیم امداد و نجات کوهستان کرمان به محل حادثه اعزام شد و جمعیت هلال احمر به جستجوی چوپان مفقود شده در روستای لنجان پرداختند. به مدت یک ساعت و ۳۰ دقیقه در نتیجه تلاش ها پیدا شد.

لازم به ذکر است، عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر برای امدادرسانی به حادثه دیدگان پدیده باران در استان کرمان ادامه دارد.

پدیده باران شدید و باران پس از باران استان لرستان در روستای سر از توابع روداب الیگودرز یک خانواده ۵ نفره دچار آبگرفتگی شد که بر اثر تلاش اهالی چهار نفر جان باختند و یک نفر از این خانواده همچنان مفقود است.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان این روستا در ۱۴۰ کیلومتری الیگودرز و نزدیکترین خانه هلال در ۳۵ کیلومتری این روستا قرار دارد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر لرستان تصریح کرد: پس از اطلاع از وقوع این حادثه دو اکیپ از امدادگران سیل الیگودرز به محل حادثه اعزام شدند که به دلیل حجم سیل، راه های منتهی به روستا به طور کامل تخریب شد. و امدادگران به سختی توانستند تجهیزات را به محل حادثه منتقل کنند.»

وقوع سیل در استان های کشور

همزمان کانکس و اقلام امدادی اضطراری در ۱۱ شهر و ۱۲ روستای بوشهر توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان بوشهر دکتر احسان ایزدپناه رئیس انجمن با حضور استاندار بوشهر در جلسه مدیریت بحران شهرستان دشستان که به ریاست ایشان برگزار شد؛ وی گفت: جمعیت هلال احمر به ۱۱ شهر و ۱۲ روستای دشتی، تنگستان و دشستان به آسیب دیدگان سیل اخیر امداد و کمک رسانی کرده است.

در زمان وقوع سیلاب در شهرها، جمعیت هلال احمر با استفاده از امدادگران، نیروهای امدادی اضطراری و تجهیزات لازم برای رفع نیاز سیل زدگان اقداماتی انجام داده است. با توزیع اقلام امدادی حمایت کنید.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: ۱۷۹ خانوار آبگیری، ۵۰ خودرو رها شده و ۱۶ مسیر مواصلاتی با همکاری اداره راهداری افتتاح شده است.

وی همچنین افزود: امدادگران جمعیت پنج نفر را به مکان امن منتقل کردند.

ایزدپناه افزود: تاکنون ۱۱ تخت چادری، ۴۹۰ تخته پتو، ۳۳۰ تخته فرش، ۳۵۰ کیلوگرم ملحفه پلاستیکی، ۱۰۰ بسته مواد غذایی به مدت ۷۲ ساعت و ۶۲ بسته مواد غذایی به مدت ۱۰ روز بین آسیب دیدگان این حادثه توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر استان بوشهر نیز گفت: ۶۵ بسته پزشکی کودکان و بانوان برای حادثه دیدگان شهرستان های فوق توزیع شده است.

من باید بگویم؛ در ۲۴ ساعت گذشته دشستان ۹۰ میلی متر بارندگی داشته است.

در گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر نیز به آن اشاره شده بود حالت فارسیبر اثر بارش شدید باران ۱۹ شهرستان استان درگیر سیل و سیل شدند، امدادگران جمعیت هلال احمر به ۲۱۶۶ مصدوم کمک رسانی کردند.

حسین درویشی از عملیات ۴۴۶ نیروی اورژانس متشکل از ۱۰۰ تیم خبر داد و گفت: در این عملیات ۸۲ خودروی کمکی از این جمعیت و ۵۰ دستگاه پمپ لجن کش همکاری دارند.

وی همچنین با اشاره به اینکه در بارندگی های اخیر ۳۷۳ نفر با این دستگاه اسکان داده شدند، تصریح کرد: بسته های غذایی، اقلام امدادی و نجات، فرش، پتو، نایلون و انواع کنسرو بین حادثه دیدگان توزیع شد.

فعالیت سامانه بارشی تا چهار روز آینده در جنوب کشور ادامه دارد

انتهای پیام

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا دیدن