سیل در استهبان; فاجعه دوباره رخ داد


سیل در استهبان; فاجعه دوباره رخ داد

بر اثر این سیل ۲۱ نفر جان باختند و ۲ نفر مفقود شدند.

خبر دادن گلو شامگاه جمعه ۱۰ تیرماه، رودخانه رودبال بر اثر بارندگی های غیر فصلی در شهرستان های نی ریز و اطراف سلطان شهباز استهبان طغیان شد.

تکراری دقیق از آنچه قبلا در ایران رخ داده است. غروب چون روز تعطیل بود کنار رودخانه جایی بودم که مردم نباید باشند. یا اخطار به گوش مردم نرسید یا مردم تا آخرین ثانیه خطر را جدی نگرفتند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر: بر اثر سیل روز گذشته ۸۹ نفر در شهرستان های استهبان و نی ریز و یا از پناهگاه نی ریز تا سد استهبان (حدود ۴۰ کیلومتر) مصدوم شدند.

وی با بیان اینکه استراحتگاه امامزاده سلطان شهباز استهبان بیشترین آسیب را از سیل داشته است، گفت: امدادگران هلال احمر ۷۴ نفر را از سیل نجات دادند اما متاسفانه در این حادثه ۱۵ نفر جان خود را از دست دادند. همچنین ۸ نفر مفقود هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات گفت: تا ساعت ۰۶:۳۰ صبح امروز ۱۴۰ نفر از امدادگران جمعیت هلال احمر با ۲۹ تیم اورژانس و ۲۴ خودرو در عملیات امداد و نجات شرکت کردند و به حادثه دیدگان امداد رسانی کردند.

باید توجه داشت؛ از روز گذشته روستاهای امامزاده سلطان شهباز، باغ شاد، داهو، بهنو، درب کاله، انجیرک عالیه و سفلی، آببند، بردانو و مهدی آباد در استان فارس درگیر سیل هستند.

انتهای پیام