سینه ها برای نوزادان ما بهترین هستند (تا کنون)

امروز در مورد یک مطالعه اخیر در مورد شیر خشک برای نوزادان خواندم. نتایج به شدت نشان داد که فرمول غنی شده با اسیدهای چرب ضروری (در این مورد، DHA) رشد شناختی مغز کودک را بهبود می بخشد. این شواهد دیگری برای حمایت از فواید طولانی مدت اسیدهای چرب ضروری برای مغز، از نوزاد تا سالخورده است.

این آزمایش شامل ۲۲۹ نوزاد بود. به یک گروه از بدو تولد شیر خشک داده شد و به دو گروه تقسیم شدند – یکی با فرمول معمولی و دیگری فرمول با DHA اضافه شده. به گروه دوم که به همین روش تقسیم شدند، شیر خشک ۶ هفته ای (پس از شیردهی) و به گروه سوم ۶-۴ ماهگی داده شد. در ۹ ماهگی از کودکان تست حل مسئله داده شد. در هر دو گروه “از بدو تولد” و “از ۶ هفتگی”، نوزادان از گروه های مکمل DHA در آزمایش بهتر عمل کردند.

این مطمئناً نشان می‌دهد که اگر به دلایل بهداشتی یا لجستیکی شیر خشک را به شیردهی ترجیح می‌دهید (به عنوان مثال، بسیاری از مادران قادر به شیردهی نیستند)، ارزش آن را دارد که شیر خشک مکمل با اسیدهای چرب ضروری (و همچنین پروبیوتیک‌ها، بر اساس نتایج سایر موارد) انتخاب شود. مطالعات). با این حال، به عنوان مادری که به دو فرزندم به مدت ۹ ماه شیر داده است، در مورد مادرانی که شیر دادن را انتخاب می کنند، چطور؟ آیا چیزی وجود دارد که آنها می توانند از مطالعه و مطالعات دیگر مانند این بیاموزند؟

البته وجود دارد. رژیم غذایی آنها رژیم غذایی ما است و ما باید انتخاب های درستی در مورد آنچه می خوریم داشته باشیم تا اطمینان حاصل کنیم که فرزندانمان از نظر تغذیه ای شروعی بهینه در زندگی خواهند داشت. در حال حاضر تغذیه با شیر مادر به عنوان بهترین گزینه برای قبل از از شیر گرفتن شناخته شده است، اما با توجه به اینکه شیر خشک های شیرخوار هر سال در آنچه که ارائه می دهند بهبود می یابد، آیا رقابتی وجود دارد؟

بله وجود دارد، و بنابراین باید وجود داشته باشد! هر چیزی که به این معنی باشد که فرزندان ما تغذیه بهتری داشته باشند باید چیز خوبی باشد. بنابراین، اگر شیر دادن را انتخاب می کنید، عالی است، اما روی کارها استراحت نکنید. اطمینان حاصل کنید که یک رژیم غذایی متعادل و سالم می خورید که حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب ضروری از طریق ماهی های روغنی، دانه ها و روغن های گیاهی باشد. چربی های اشباع شده را محدود کنید اما مطمئن شوید که رژیم غذایی شما سرشار از کلسیم است. منابع غیر محتمل کلسیم شامل کلم بروکلی، بوک چوی و پرتقال است.

اما توصیه من این است که یک مکمل غذایی با کیفیت بالا که مخصوص زنان شیرده طراحی شده است نیز مصرف کنید. البته ما می‌خواهیم سالم غذا بخوریم، اما حقیقت این است که ما اغلب خسته می‌شویم، معمولاً عجله داریم و به طور منظم بین شیردهی، خواب و غیره غذا می‌خوریم. من نمی توانم به اندازه کافی تاکید کنم که چقدر مهم است که از غذاهای پرقند و تصفیه شده مانند بیسکویت و شکلات، برای سطح انرژی مادر و همچنین برای سلامت نوزاد دوری کنم، اما می دانم که گاهی اوقات یک غذای خانگی سالم تهیه غذا سخت است

در دوران شیردهی از شیر خشک بارداری و شیردهی استفاده کردم اما چند نفر از دوستان توصیه کردند. البته من هرگز نمی دانم که آیا بدون هیچ چیزی برای اندازه گیری تفاوتی در رشد فرزندانم ایجاد می کند یا خیر. اما در آن زمان از دانستن اینکه سهام دارم خوب بود، در آن شب ها بعد از یک کاسه غلات به رختخواب افتادم.

رژیم دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر