شاخص کل بورس امروز کاهش چشمگیری داشت


شاخص کل بورس با ۲۰ هزار و ۴۲۰ واحد کاهش نسبت به روز گذشته به رقم یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۱۵۲ واحد رسید. شاخص هم وزن نسبت به روز گذشته با ۳ هزار و ۵۰۹ واحد کاهش به مرز ۳۹۷ هزار و ۹۵۷ واحد رسید.

برای اطلاع از اخبار داغ بازار سهام، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش پایگاه خبری کماپرس، مجموع معاملات بورس امروز به ۱۰.۶۸ میلیارد تومان رسیده است. نمادهای «فولاد»، «فملی» و «شبندر» امروز بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشتند. انتقال خالص مالک حقوقی به بازار واقعی امروز منفی شد و ۷۰۰ میلیارد تن پول از این بخش خارج شد. بیشترین برداشت واقعی مربوط به سهام شرکت پالایش نفت اصفهان «شپنا» بود. پس از آن نمادهای «شتر» و «هشتی» بیشترین پول واقعی را به خود اختصاص دادند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

طی ۱۰ روز گذشته، بازار سهام که تا حدودی از زیان ماه قبل بهبود یافته بود، امروز ۲۰ هزار واحد افت محسوسی داشت و دوباره به کما رفت. به گفته فعالان و تحلیلگران این بازار، هنوز امیدی به رشد شاخص کل نیست. این افراد معتقدند که اگر حجم معاملات و ارزش آنها به میزان قابل توجهی افزایش یابد، بازار رشد واقعی و مستمری خواهد داشت. این در حالی است که حجم معاملات در بورس چندان زیاد نیست و هنوز اعتماد سرمایه گذاران به این بخش شکل نگرفته است.

اطلاعات کلی:

درباره مشارکت های بشاب بیشتر بدانید

شرکت لامپ پارس شهاب در بازار دوم بورس شهاب واقع شده است. در حال حاضر ارزش بازار این سهم به یک هزار و ۱۳۷ میلیارد و ۸۸۸ میلیون تومان می رسد. شرکت سرمایه گذاری پارس توشه سهامی عام است و بیشترین سهم را در بشاب دارد.

انتهای پیام

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: