شرکت ایرانسل در رویداد فناوری خودروهای آینده


شرکت ایرانسل در رویداد فناوری خودروهای آینده

نشست خبری رویداد فناوری خودروهای آینده با حضور مدیرکل بازرگانی شرکتی ایرانسل در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.

به گزارش گلونی، صبح امروز چهارشنبه ۲۹ مهرماه ۱۴۰۱ نشست خبری رویداد فناوری خودروهای آینده با حضور دکتر سید شهریار زینی رئیس گروه خودرو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری. مهندس حامد سامانی معاون مرکز تحقیقات سایپا و مهندس محسن یوسف پور مدیر کل بازرگانی شرکت ایرانسل را در دفتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ساماندهی کردند.

این رویداد که از برگزاری کنفرانس خبری در روزهای دوشنبه و سه شنبه ۲۵ و ۲۶ مهر ۱۴۰۱ خبر داد، به صورت همایش و نمایشگاهی با محورهای طراحی و ساخت خودروهای برقی و هیبریدی ارزان قیمت، طراحی و ساخت قطعات و ماژول ها برگزار شد. برای خودروهای الکتریکی و هیبریدی، طراحی و ساخت سیستم‌های کمک راننده پیشرفته، توسعه فناوری خودروهای متصل، قطعات و زیرساخت‌های مرتبط، تجهیزات تست و آزمایش انواع خودروها، خودروهای برقی و ایستگاه‌های شارژ موتورسیکلت و غیره. با حضور اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در مرکز تحقیقات و نوآوری صنعت خودرو سایپا برگزار می شود.

مهندس محسن یوسف پور مدیرکل بازرگانی ایرانسل در نشست خبری امروز با تاکید بر اینکه اپراتورهای تلفن همراه ارکان اکوسیستم خودروی متصل هستند، گفت: یکی از دلایل حضور ایرانسل در این اکوسیستم، پیشرو بودن و تجربه منحصر به فرد آن در معرفی و معرفی است. توسعه ۵G در ایران، دسترسی به فناوری، شکاف بین تبدیل آن به یک محصول تجاری را کاهش خواهد داد. رسیدن به مرحله تولید فناوری مسیری است که ایرانسل با کمک شرکت های دانش بنیان سعی در تسهیل آن دارد و در آنجا فعالیت های جهانی در حوزه خودروهای متصل را بررسی می کنیم و تلاش می کنیم ارزش افزوده ای ایجاد کنیم که وجود ندارد. کمک شرکت های دانش بنیان و استفاده از آن».

در راستای حمایت از صنعت خودرو، فناوری خودروهای آینده که با هدف استفاده از ظرفیت و توانمندی های شرکت های دانش بنیان، تاثیرگذاری فناوری و توان علمی-تخصصی و فنی نخبگان مورد استفاده قرار می گیرد. خودروهای برقی و هیبریدی، خودروهای متصل، زیرساخت ها و تجهیزات. خودروی متصل توسعه یافته با همکاری شرکت “ایرانسل” خودروی متصل را ارائه کرده است.

شرکت ایرانسل در رویداد فناوری خودروهای آینده

ایرانسل با سال ها تجربه در مدیریت هوشمند ناوگان و تجربه بی نظیر همکاری با شرکت های بزرگی مانند شرکت فولاد مبارکه اصفهان، اولین ارائه دهنده خدمات ۵G و رکورددار سرعت و تعداد سایت های نسل پنجم در ایران است. ، سیستم هوشمند مدیریت ناوگان ایرانسل در صنعت لجستیک هوشمند استفاده می شود و هم اکنون سرویس خودروی متصل خود را راه اندازی کرده است که در زمینه هایی مانند ردیابی محموله سرباره و ردیابی محموله های سنگین استفاده می شود.

فناوری خودروهای متصل پدیده جدیدی است که نه تنها در صنعت خودرو، بلکه در اکوسیستم‌ها و مدل‌های تجاری مختلف نیز با تغییرات اساسی مواجه است و آگاهی کامل از این روندهای جدید اولین گام در مسیر تحول دیجیتال است.

خودروی متصل در واقع نوعی وسیله نقلیه مجهز به فناوری اینترنت است. این بدان معناست که اجزای مختلف آن به حسگرهای هوشمند مجهز شده است که از طریق آن اطلاعات را با سایر ماشین ها یا سیستم های کنترلی تبادل می کنند.

خودروهای متصل نقش اساسی در صنایع مختلف از صنعت خودروسازی و صنایع وابسته (مانند بیمه و خدمات پس از فروش) گرفته تا صنعت تبلیغات دارند.

از جمله ویژگی ها و مزایای خودروهای متصل می توان به قابلیت اتصال به خودروهای دیگر، نظارت بر مشکلات فنی خودرو از طریق سیستم کنترل، رفع مشکلات خودرو از راه دور و فعال و غیرفعال کردن برخی تنظیمات از راه دور اشاره کرد. ثبت رزرو، برنامه ریزی سفر، دسترسی به امکاناتی مانند رزرو هتل، ثبت تخلفات رانندگی، ارسال پیامک و بررسی خسارت خودرو با شرکت های بیمه.

انتهای پیام