شرکت های فولادی ضرر/ فولاد گیج ۲۰ در روز


قیمت روزانه تیرآهن فولادی گیج ۲۰ و سایر آهن آلات عمدتاً کاهش یا رکود داشته است. محمدیاسر طیب نیا، مدیرعامل فولاد مبارکه دیروز از زیان دهی شرکت های فولادی در سال جاری خبر داد.

برای اخبار سریعتر در مورد بازار آهن اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش خبرگزاری کامپرس، طیب نیا دلیل این زیان را رکود جهانی فولاد و رکود تولید دانست. به گفته وی، نوسانات زنجیره های فولادی نسبت به سایر کالاها بیشتر است. به عنوان مثال در سال گذشته قیمت آلومینیوم ۲۰ درصد نوسان داشت در حالی که فولاد و سنگ آهن ۶۰ درصد کاهش یافت.

در بازار داخلی فولاد کشور بیشترین سود به حوزه استخراج مستقیم و واحدهای بالادستی آن تعلق می گیرد، در حالی که واحدهای پایین دستی زنجیره فولادی زیان هایی مانند رینگ تولید گالوانیزه را متحمل می شوند. وی در خاتمه گفت: نگاه ما به زنجیره فولاد باید ملی باشد و محصولات جدید تولید کنیم.

شورای متالورژی نیز تأسیس شد. این شورا که متشکل از انجمن های زنجیره ای فولادی است، پیشنهاد جدیدی در خصوص ضریب قیمت محصولات زنجیره ای آهن و فولاد به منظور تنظیم و تعادل قیمت محصولات فولادی به دولت ارائه کرده است.

هدف از تشکیل شورای آهن و فولاد ایجاد هماهنگی و همفکری در بخش های مختلف با سایر واحدهای زنجیره فولاد و تنظیم بازار بود و پیش از این جلساتی با حضور انجمن تولیدکنندگان فولاد و سنگ آهن تشکیل شده بود. اما در سال ۱۳۹۳ انجمن کارخانه های نورد نیز به این شورا اضافه شد.

بر اساس این دستورالعمل پیشنهادی، اندازه پایه شمش فولاد ۸۶٪ از مقدار تقویت کننده شناسایی شده، اندازه پایه آهن اسفنجی ۴۶٪ از مقدار تقویت کننده شناسایی شده، و اندازه پایه گلوله ۲۰٪ از مقدار شناسایی شده است. آرماتور (در عرض ۴ ماه به ۲۲ درصد می رسد) و درصد پایه کنسانتره ۱۶.۵ درصد از آرماتورهای شناسایی شده را تشکیل می دهد.

طبق آمار، تنها بنگاه های تولید کننده شمش می توانند آهن پنبه را خریداری کنند، فقط کارخانه های نورد می توانند بیلت و بلوم و شرکت های بازرگانی با در نظر گرفتن آخرین قیمت های موجود در بورس کالا و کالا، آن را به عنوان نماینده خریدار خریداری کنند. .

اگرچه گزارش روشنی از میزان عرضه محصول در بورس وجود ندارد، اما با در نظر گرفتن نیاز به ایجاد مازاد، کمبود و شرایط رقابتی در هر زنجیره، به تمامی تولیدکنندگان زنجیره فولاد عرضه می شود. نیازهای بازار داخلی اما فولادسازان به شدت با این طرح مخالف هستند که به نظر می رسد توسط گروهی از کارخانه های نورد پیشنهاد شده است و طبق گزارش های میدانی ممکن است مورد تایید دولت نباشد.

در زیر قیمت روز آهن آلات شامل تیرآهن سایز ۲۰ آمده است.

انتهای پیام

مربوط به: آهن آلات اصفهان

برای دسترسی سریعتر: