شورای امنیت عربستان و اسرائیل در جریان سفر بایدن اعلام کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانخبرگزاری مهر به نقل از المیادین نوشت: در سفر آتی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به منطقه، مطبوعات صهیونیستی از تشکیل شورای امنیت عربستان و رژیم صهیونیستی خبر دادند.

بر اساس این گزارش، مطبوعات صهیونیستی از تشکیل شورای امنیت اسرائیل و عربستان سعودی در جریان سفر جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به سرزمین های اشغالی و عربستان سعودی خبر دادند که وی قصد دارد در اواسط ماه آینده به این کشور سفر کند. اعلام خواهد شد.

کوهن گفت: تماس های زیادی برای ایجاد یک مجمع امنیتی بین اسرائیل و عربستان سعودی و همچنین تعدادی از کشورهای عربی فعال در حوزه دفاع منطقه ای و البته ایران وجود دارد. کارشناس سیاسی شبکه کان.

وی افزود: از مقامات بلندپایه اسرائیل شنیده ام که احتمالاً در جریان سفر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا به اسرائیل، تشکیل شورای امنیت اعلام خواهد شد. این اظهارات را می توان در اسرائیل یا عربستان سعودی بیان کرد.

کان گفت: «منابع اسرائیلی به ما گفته اند که این فرصت جدیدی برای رویارویی با تهدید ایران است.

از سوی دیگر، خبرنگار روابط خارجی شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: اولاً در سفر بایدن منتظر غافلگیری هستیم. امشب دفتر نخست وزیر نفتالی بنت به طور مستقیم اعلام کرد که بنت در جریان سفر خود اقداماتی را برای اتحاد اسرائیل در خاورمیانه اعلام خواهد کرد.

کاخ سفید روز سه شنبه اعلام کرد که جو بایدن برای اولین بار به عنوان رئیس جمهور در تاریخ ۱۳ تا ۱۶ جولای (۲۲ تا ۲۵ ژوئیه) به خاورمیانه، اسرائیل، کرانه باختری و عربستان سعودی سفر خواهد کرد.

این بیانیه افزود: من مشتاقانه منتظر موضع مثبت رئیس جمهور در قبال دخالت ایالات متحده در منطقه در ماه ها و سال های آینده هستم. رئیس جمهور از ملک سلمان و رهبری او برای این دعوت تشکر خواهد کرد.

بر اساس این بیانیه، بایدن در نشست مصر، عراق و اردن (GCC +3) شرکت خواهد کرد و بر تعهد ایالات متحده به امنیت اسرائیل تاکید خواهد کرد. منافع. “