شیردهی – بهترین راه برای تغذیه کودک چیست؟

به عنوان یک مادر، شما می خواهید بهترین تغذیه را برای فرزندان خود فراهم کنید. برای نوزادان، بهترین تغذیه از شیر مادرشان تامین می شود. بنابراین، دانستن نکات مهم شیردهی صحیح بسیار مهم است.

مادر می تواند هر چقدر که می خواهد شیر بدهد. و تا زمانی که برای فرزندش لازم دید.

مزایای شیردهی عبارتند از:

o به مبارزه با برخی از انواع عفونت ها کمک می کند.

o به جلوگیری از واکنش های آلرژیک کمک می کند.

o بهترین راه برای جلوگیری از عصبانیت کودک است.

o بهترین راه برای کمک به کودک آسیب دیده.

ما به عنوان یک زن، باید بدانیم که شیردهی چه تاثیری بر ما و نوزادمان دارد. برای استفاده بیشتر از مزایای آن باید همواره اطلاعات علمی لازم را به روز کنیم. برای شیردهی باید یک تحریک اولیه وجود داشته باشد زیرا این یک واقعیت است که سینه ها پس از زایمان تولید شیر نمی کنند. آکادمی اطفال آمریکا شیر مادر را به عنوان منبع اصلی مواد مغذی و تغذیه برای کودکان شما توصیه می کند.

مزایای دیگر شیردهی به شرح زیر است:

o به شما کمک می کند، مادر، وزن کم کنید.

o ارزان تر در نظر گرفته می شود. و در عین حال موثرترین راه برای تغذیه کودک شماست.

از طریق شیردهی، کودک می تواند اسیدهای آمینه موجود در پروتئین ها، ویتامین ها و آنزیم ها را دریافت کند. همه اینها به تغذیه کامل کودک در این مرحله کمک می کند.

شیردهی را می توان ۳ دقیقه پس از تولد انجام داد. اولین لقمه و لقمه و اولین شیر تولید شده توسط مادر به نام آغوز بهترین منبع تغذیه برای نوزاد تازه متولد شده است. هنگامی که نوک سینه ها تحریک می شوند، به توقف خونریزی رحمی نیز کمک می کند و رحم را قادر به انقباض می کند.

هنگامی که کودک می تواند چشمان خود را باز کند و مشت خود را در دهان بگذارد، این نشانه این است که مادر اکنون می تواند سینه های خود را برای شیر دادن ارائه دهد. مگر اینکه توسط پزشک تجویز شده باشد، به نوزاد تازه متولد شده آب پر از قند ندهید.

آخرین و مهمترین چیزی که باید بدانید و درک کنید، روش صحیح شیر دادن به نوزاد است. در اینجا نحوه انجام آن آمده است:

o به آرامی چند قطره از نوک سینه ها را فشار دهید تا زمانی که از قبل مرطوب شوند.

o حال کودک را تشویق کنید تا دهانش را باز کند و لب ها را تا حد امکان به آرامی ماساژ دهید.

o سرانجام پس از پایان شیردهی؛ بلافاصله نوک سینه ها را از دهان کودک دور نکنید. این کار را به تدریج و به آرامی انجام دهید. می توانید با وارد کردن انگشت خود به گوشه دهان کودک شروع کنید.

رژیم دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر