صادراتی پیسرنگ فرش دستبافت ☀️فرش فیروزه ای است


نماینده اتاق بازرگانی قم گفت: سابقه طولانی صادرات فرش دستباف به دوران صفویه بازمی گردد. صادرات فرش دومین تجارت بزرگ ایران پس از نفت است.

به گزارش فرش فیروزه، احمد زاهدی محد امروز ششم آبان ماه در جمع خبرنگاران در قم اظهار کرد: اهمیت فرش دستی تا حد امکان مورد توجه قرار نمی گیرد.

صادرات پارسنگ فرش دستباف است

وی بیان کرد: فرش دستباف موتور محرک صادرات آن است و اگر این راننده در مضیقه باشد، تولید کارخانه های فرش آسیب می بیند و بافندگان روستایی متضرر می شوند.

یکی از اعضای شورای عالی راهبردی فرش دستباف کشور، توافق ارزی را بزرگترین مانع در برابر صادرات و صادرکنندگان صنعت فرش دستی دانست و تقاضای فعالان اقتصادی برای بازگشت ارز حاصل از صادرات را مانند گذشته عنوان کرد. گفت: صادرکننده مجبور به صادرات است تا اقدامات بعدی را انجام دهد، از آنجایی که خودش مواد را خریداری می کند، مجبور است ارز حاصل از صادرات را پس بدهد و چون فرش عمدتاً به صورت وکالتی فروخته می شود، به این معنی است که شخصی در یک سوم قرار دارد. کشور. فرش تحویل و فروخته می شود، بنابراین بازگشت ارز به کشور زمان می برد.

وی از کیفیت بالای فرش ایرانی گفت و ادامه داد: چین پس از تولید فرش بدلی واردکننده فرش های بی کیفیت شده است و می توان گفت که نمی توان تقلید کرد زیرا بسیاری از کشورهای این صنعت نتوانسته اند با آن رقابت کنند. فرش های اصل فرش ایرانی و فرش واقعی ایرانی جایگاه خود را در جهان حفظ کرده است.

زاهدی موحد هشدار داد: از سال ۱۳۹۶ قوانین زیادی آزار دهنده صادرکنندگان بوده است و امیدواریم با رهبری مسئولان ارشد، موانع صادرات برطرف شود.
عضو هیئت راهبردی فرش دستی برتر کشور گفت: نمایندگان بخش خصوصی در خصوص موانع تولید فرش دستی تذکرات زیادی به مدیران دستگاه های اجرایی داده اند و منتظر تسهیل کار هستند.

این مقاله چطور بود؟