صحنه‌ای آخرالزمانی از فرود بزرگترین هواپیمای دنیا (ویدیو)


آنتونوف ۲۲۵ مریا یک هواپیمای باربری استراتژیک است که در دهه ۸۰ میلادی توسط دفتر طراحی آنتونوف در جماهیر شوروی سابق طراحی شد و پس از فروپاشی شوروی ساختن آن در اوکراین دنبال گردید. این هواپیما در اصل یک نسخه بزرگ شده از هواپیمای آنوتونوف ۱۲۴ است و فقط یک فروند از آن تولید شده است. در ادامه ویدیویی از لحظه فرود آنتونوف ۲۲۵ در فرودگاه شهر ژشوف لهستان تماشا می کنید که بزرگی این هوانورد غول پیکر را بیشتر به شما نشان می دهد.

 

به گزارش کاماپرس، هواپیمای آنتونوف ۲۵۵ مریا پس از این که مأموریت های نظامی اش را با موفقیت به انجام رساند، به مدت هشت سال در آشیانه به سر برد و سپس برای حمل بارهای بسیار سنگین و حجیم مورد استفاده قرار گرفت. وزن این هواپیما به ۶۴۰ تن می رسد و چندین رکورد برای خودش ثبت کرده است از جمله: رکورد سنگین ترین هواپیمایی که تاکنون ساخته شده است و رکورد بلندترین فاصله دو سر بال در هواپیماهایی که تاکنون عملیات انجام داده اند.

آنتونوف ۲۲۵ مریا به خاطر اندازه بزرگ و منحصر به فرد بودنش توجه بسیاری از مردم جهان را به خودش جلب کرده بود و مردم زیادی به حاشیه فرودگاه ها می رفتند تا نشستن یا پرواز کردن آن را از نزدیک تماشا کنند. طول این هواپیمای غول پیکر ۸۴ متر است و به این ترتیب می توانست بدنه یک بوئینگ ۷۳۷ را در درون خودش جا بدهد. گفتی است که این هواپیما در خلال جنگ بین روسیه و اوکراین در سال ۲۰۲۲ در یک بمباران هوایی منهدم شد و در آتش سوخت.

پربازدیدترین ویدیوها را ببینید:

انتهای پیام

برای دسترسی سریع‌تر: