صدای پای کرونا دوباره شنیده می شود/ دوز یادآوری واکسن تزریق شود


حبیب غزنوی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: در ماه های اخیر مجدداً تعداد مبتلایان به کرونا در کشورهای اروپایی و برخی کشورهای همسایه افزایش یافته است و در چند روز اخیر شاهد افزایش آمار مبتلایان بوده ایم. تعداد عفونت ها تعداد مبتلایان در کشور و سیستان و بلوچستان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: در شرایط کنونی مهم‌ترین کاری که باید انجام دهیم مصرف دوز اضافی واکسن کرونا، استفاده از ماسک در محیط‌های بسته و تشخیص افراد مبتلا و دارای علامت از افراد سالم است. گرفتن

این مقام مسئول ادامه داد: خوشبختانه طیف وسیعی از واکسن های کرونا در اختیار ماست و محدودیتی برای تهیه واکسن وجود ندارد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه ایمنی نسبت به واکسن کرونا به مرور زمان ضعیف می‌شود، توصیه متخصصان این است که دوز یادآوری واکسن تزریق شود.

غزنوی گفت: بر اساس آخرین دستورالعمل کشوری، دوز یادآوری واکسن کرونا برای تمامی افراد بالای ۱۸ سال که حداقل ۶ ماه واکسینه شده اند الزامی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان افزود: بیماران خاص، بیماران تالاسمی، بیماران سرطانی و… دومین گروهی هستند که باید از ۱۲ تا ۱۸ سالگی دوز اضافی دریافت کنند.

وی گفت: تمامی مراکز واکسیناسیون و مراکز تشخیص کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی زاهدان طبق برنامه در حال انجام وظیفه و خدمت رسانی به استان های شریف است.

این مسئول گفت: دانشگاه علوم پزشکی زاهدان آخرین اطلاعات آدرس و ساعت کاری مراکز واکسیناسیون و غربالگری را در بانک اطلاعاتی دانشگاه اعلام کرد.

انتهای پیام/۳۱۳۹
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید