ضرورت برگزاری ده روز استانی در تهران – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید محسن محمودی شامگاه سه شنبه در جلسه هماهنگی و همکاری ده ساله ولایت و امامت به ده روز ولایت از عید قربان تا غدیرخم اشاره کرد. اقامه دعای فوق العاده و معنوی عرفه و شروع نماز عید قربان، برای کل استان تهران از اهمیت ویژه ای برخوردار است. آه تو است

محمودی در ادامه سنت قربانی برای کمک به فقرا به ویژه در شرایط اقتصادی کنونی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: باید تمهیدات لازم در این زمینه انجام شود.

غدیر،عضو شورای فرهنگ عمومی استان تهران با اشاره به اهمیت بیار گفت: متأسفانه دستان پنهان و باز همواره سعی در نادیده گرفتن این عید بزرگ داشته اند و ما باید تمام تلاش خود را به کار بگیریم تا این عید به شکل واقعی خود پیدا شود. محل.”

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، برگزاری نشست‌ها و اجتماعات در مساجد و نهادهای مذهبی، برپایی ایستگاه صلواتی، توزیع نان صلواتی در مناطق فقیرنشین، زیباسازی دروازه‌ها و خیابان‌ها، روشنایی شب غدیر و برگزاری مسابقات فرهنگی. خطبه های غدیر، تکریم سادات، اجرای گروه های سرود در میادین و محلات شهر، بزرگداشت سادات، دیدار، اجرای برنامه های هنری، صرف غذا در غدیر، هدایایی، تهیه و انتشار محتوا برای فضاهای مجازی و برنامه ها. کم اهمیت وی احیای یکشنبه علوی را از جمله برنامه هایی عنوان کرد که در این ایام در سطح استان تهران انجام می شود.

وی آزادی زندانیان اجباری، ترویج و تسهیل ازدواج آسان و اجرای هر سنت حسنه را از مواردی دانست که باید مورد توجه قرار گیرد.

یکی از اعضای شورای فرهنگ عمومی استان تهران هدف از برگزاری این همایش را دوره نمایندگی عنوان کرد گری رویداد گادیر: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی بر اساس رسالت خود تصمیم به برگزاری جشن ۱۰ سالگی دولت گرفت و از همه دستگاه ها و مسئولان به ویژه تشکل های مردمی می خواهیم با تمام توان این جشن را جشن بگیرند. هر چه زیباتر به احترام امام علی(ع)آ) دین و در همین راستا جشن این ایام باید با مشارکت مردم استان به گونه ای برگزار شود که تبیین کننده جهاد باشد.