طرح بنای تاریخی گمیشان در سال جاری به پایان رسید


در قسمت پایینی خانه، در فضای داخلی نگهداری شود

طرح بنای تاریخی گمیشان در سال جاری به پایان رسید

سرپرست اداره کل میراث، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گلستان در سفر به گمیشان از اجرای طرحی برای بررسی این موقعیت ارزشمند تاریخی خبر داد. دارای دو فاز است و در سال جاری تکمیل می شود.

طبق اطلاعات گالونی رحمان فرمانی در روز جمعه ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ در سفر سید محمد دهنوی معاون امور اقتصادی استاندار گلستان به نقل از خبرگزاری رسمی مجله میراث آریا. بنای یادبود شیرمحمدی در گمیشان «تاریخ گمیشان در دو مرحله برنامه ریزی شد و از سال گذشته مطالعه آن آغاز شد و امسال تکمیل می شود».

سرپرست اداره کل فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان نیز با اشاره به ظرفیت های بالقوه موقعیت تاریخی گمیشان گفت: ۲۸۲ اثر فرهنگی و تاریخی با ارزش تاریخی و فرهنگی در این شهرستان شناسایی شده است.

وی گفت: کاخ تاریخی شیرمحمدی بیش از صد سال قدمت دارد و یکی از آثار تاریخی ثبت شده در اثر تاریخی ملی گمیشان است. این بنای تاریخی در زمینی به مساحت ۴۰۰۰ متر مربع و در سه طبقه با زیربنای ۲۲۰ متر مربع ساخته شده است و سبک معماری آن روسی است.

سید محمد دهنوی معاون اقتصادی استاندار گلستان گفت: میراث تاریخی و فرهنگی منحصر به فرد ماست و همه ما موظف به حفظ، حفاظت و مرمت آن هستیم.

استاندار گلستان از ثبت هفت اثر تاریخی و فرهنگی در سازمان ثبت احوال کشور خبر داد

انتهای پیام/

دغدغه های ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین

شماره خبر: ۲۶۹۹۵۹ ساعت خبر: ۱۰:۴۵.