طرح تولید صادرات محور در خراسان شمالی در حال تدوین است – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، ناصر فخر موحدی صبح پنجشنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی خراسان شمالی در سالن همایش استانداری خراسان شمالی اظهار داشت: برای رسیدن به رشد تولید نیازمند توسعه صادرات هستیم. به لطف درک متقابل و همفکری مسئولان اجرایی، می‌توانیم این راه را طی کنیم.»

معاون امور اقتصادی جمهوری کره ادامه داد: جلسات این کارگروه باید منجر به اقدام شود، بنابراین نقش اتاق بازرگانی و صنعت در معرفی کشورهای هدف صادراتی و تعیین محصولات مورد نظر مهم است. در برنامه گنجانده شده است. کم اهمیت خیلی مهمه

وی گفت: اتاق بازرگانی باید نقش مهم و اساسی در تدوین و عملیاتی شدن نقشه راه صادرات و تبیین اهداف صادرات استان ایفا کند. .

فخر محدی تاکید کرد: شرکت های بزرگ تولیدی در استان فعال هستند و می توانند نقش اساسی در توسعه صادرات داشته باشند.

وی مهمترین اقدامات را برای توسعه صادرات، شناسایی کالاها و منافع ذکر می کند افسردگی یکی از مهم ترین وظایف این کارگروه باید بررسی ظرفیت بنگاه های بزرگ از جلسه با این شرکت ها، بررسی ظرفیت استان با حضور نمایندگان مجاز در این جلسات و تعیین نمایندگان مجاز باشد. اولویت های صادراتی

تاکید و ترویج ارزش امضای تفاهم نامه صادرات بین استان و ترکمنستان کارایی همکاری تجاری و صادراتی با ترکمنستان لیست انواع کالاها و خدمات آمار و به ترکمنستان ارسال می شود می تواند ظرفیت صادراتی استان و ارتباط با استان را افزایش دهد آهال ترکمنستان قوی تر خواهد شد.