طرح سلامت محله و پرونده الکترونیک در مازندران اجرا می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عباس علیپور صبح چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه پوشش نوبت اول واکسیناسیون در استان ۹۵ درصد، نوبت دوم ۸۵ درصد و نوبت سوم ۶۰ درصد است، افزود: مازندران در زمینه دوز سوم رتبه اول کشور را دارا است و هیچ کدام از همکاران در راستای مقابله با کرونا دست از کار نکشیدند.

وی به طرح پزشک خانواده اشاره و اضافه کرد: پزشک خانواده شهری در دو استان مازندران و فارس اجرا شد و دسترسی به پزشک در سطح یک، جلوگیری از ارجاع‌های بی مورد و کاهش هزینه‌های سلامت از جمله اهداف است.

وی بازنگری اساسی در طرح پزشک خانواده را ضروری دانست و گفت: امیدواریم تا پایان شهریورماه برنامه پزشک خانواده شهری دراستان تغییر می‌کند و طرح سلامت محله و پرونده الکترونیک در سطح یک عملیاتی می‌شود.

علیپور با اشاره به اینکه نظرسنجی از مردم را شروع کردیم، گفت: در این طرح کلیه خدمات، مراقبت‌ها در سطح یک نظرسنجی می‌شود و هفته آینده از این طرح رونمایی می‌شود.

معاون بهداشتی علوم پزشکی مازندران یادآور شد: امیدواریم با تحولی که ماه‌های آینده در پزشک خانواده شاهد خواهیم بود به اهداف دست یابیم.

وی پسماندهای عفونی را از دیگر دغدغه‌ها ذکر کرد و گفت: در گذشته نظامی برای جمع آوری پسماندهای عفونی در مراکز غیربیمارستانی تهیه شد و در بیمارستان تمامی زباله‌های بی خطرسازی می‌شود.

علیپور یادآور شد: در زمینه زباله‌های عفونی مراکز غیربیمارستانی همچنان مشکل داریم و تعدادی از مطلب‌ها و مراکز نتوانستند پسماندهای عفونی را به خوبی جمع آوری کنند و در حال حاضر بخشی از زباله‌های آنان در بیمارستان‌ها بی خطرسازی می‌شود.