علل سنکوپ – سنکوپ در جوانان


علل سنکوپ – سنکوپ در جوانان

سنکوپ می تواند در هر سنی و برای هر جنسیتی رخ دهد ، بنابراین نمی توان ادعا کرد که این عارضه برای افزایش سن است. اما اکثر افرادی که آن را دریافت می کنند یا برای دیگران می بینند از علت آن آگاه نیستند.

شاید چیزی که شما را به این نوشته کشانده است میل به یادگیری علل درمان است. در این مقاله ، ما قصد داریم به طور خاص به بررسی این عوارض علل این بیماری بپردازیم و اطلاعات جامعی در مورد آنها ارائه دهیم.

سنکوپ چیست؟

سنکوپ یک از دست دادن هوشیاری موقت است که معمولاً با جریان خون ناکافی در مغز همراه است ، که به آن غش یا “از دست دادن” نیز گفته می شود. این عوارض اغلب هنگامی رخ می دهد که فشار خون بسیار پایین باشد (افت فشار خون) و قلب اکسیژن کافی را به مغز پمپ نمی کند. این فرایند می تواند خوش خیم یا علامتی از بیماری زمینه ای باشد.

باعث ایجاد سنکوپ می شود

علت سنکوپ چیست؟

سنکوپ علامتی است که به دلایل مختلف می تواند زندگی را تهدید کند. بسیاری از عوامل تهدید کننده غیر از جمله گرمای بیش از حد ، کم آبی بدن ، تعریق بیش از حد ، خستگی یا لخته شدن خون در پاها به دلیل تغییرات ناگهانی در وضعیت بدن ، می تواند باعث سنکوپ شود.

تعیین علت سنکوپ و بیماری زمینه ای نیز مهم است. با این حال ، برخی از بیماری های قلبی جدی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انسداد جریان خون نیز می توانند باعث سنکوپ شوند.

سندرم انتقال دهنده عصبی چیست؟

سینوپوپ با واسطه عصب (NMS) شایع ترین نوع غش و علت مکرر مراجعه به بخش اورژانس است. همچنین به نام سنکوپ رفلکس ، عصبی قلبی ، وازوواگال (VVS) یا “وازودرسور” نامیده می شود ، خوش خیم است و به ندرت نیاز به درمان پزشکی دارد.

NMS بیشتر در کودکان و بزرگسالان دیده می شود اما می تواند در هر سنی رخ دهد. این عوارض زمانی رخ می دهند که بخش هایی از سیستم عصبی که فشار خون و ضربان قلب را تنظیم می کنند به رویدادی مانند عملکرد ذهنی یا استرس پاسخ می دهند.

NMS معمولاً هنگام ایستادن رخ می دهد و اغلب با احساس گرما ، تهوع ، سبکی سر ، دید تونلی یا “تاریکی” همراه است. منتظر بمانید تا فرد بخوابد تا جریان خون دوباره برقرار شود و هوشیار باشد و تشنج ها را متوقف کند.

وضعیت سنکوپ ، که نوعی NMS است ، با عملکردهای جسمی خاصی مانند سرفه شدید (به ویژه برای مردان) ، خندیدن یا بلعیدن همراه است. اختلالات دیگر می توانند باعث سنکوپ شوند ، که همچنین می تواند عوارض جانبی برخی داروها باشد.

برخی از انواع سنکوپ نشان دهنده یک اختلال جدی است:

این هرکسی است که آموزش دیده است.

این کسی است که آن را با تپش قلب یا نامنظم شدن قلب تجربه می کند.

افرادی که سابقه خانوادگی سنکوپ مکرر یا مرگ ناگهانی دارند.

    سینوپ قلب

سنکوپ قلب چیست؟

سینوپ قلبی عروقی در اثر انواع بیماری های قلبی مانند برادی کاردی ، تاکی کاردی یا انواع خاصی از فشار خون ایجاد می شود. این می تواند خطر مرگ ناگهانی قلبی را افزایش دهد.

افرادی که مشکوک به سنکوپ قلب هستند اما بیماری پزشکی جدی ندارند ، می توانند با درمان سرپایی درمان شوند ، اما در صورت وجود یک بیماری جدی پزشکی ، نیاز به ارزیابی بیشتر در بیمارستان است. شرایطی که نیاز به ارزیابی و درمان بیمارستانی دارد شامل موارد متعددی از آریتمی قلبی ، ایسکمی ، تنگی شدید آئورت و آمبولی ریه است.

اگر ارزیابی نشان دهنده ناهنجاری های قلبی باشد ، ممکن است به مانیتورهای قلبی قابل کاشت خارجی یا سرپایی نیاز باشد. نارسایی قلبی ، فیبریلاسیون دهلیزی و سایر بیماریهای قلبی جدی می توانند سنکوپ را در افراد مسن با افزایش شدید پس از 70 سالگی تشدید کنند.

علائم و نشانه های هشدار دهنده

ناحیه سینوکاپیال اغلب با علائم یا نشانه های هشداردهنده همراه است. اینها شامل موارد زیر است:

• حالت تهوع

• بستن زبان

نبض ضعیف

• تغییر در دمای بدن که باعث می شود به طور ناگهانی احساس تهوع یا سرما کنید.

تعریق ناگهانی و ناخوشایند

پوست شاخه ها

اختلالات بینایی ، مانند تاری دید ، دید تونلی ، تاری دید یا گشاد شدن مردمک چشم

• احساس می کنید صداها ناگهان خیلی دور شده اند.

سبک ، بدن می خرد یا احساس می کند که سر و بدن سنگین نیست.

• heureuy

• سرگیجه

• سرگیجه یا حالت تهوع

• ضربان قلب سریع

• نقاط ضعف شما

• گیرتر

• سردرد

    سینوپ قلب در جوانی

سنکوپ جوانان و عوامل خطر

سنکوپ یک عارضه شایع است ، اما بزرگسالان بالای 80 سال بیشتر در معرض خطر بستری شدن و مرگ قرار دارند. جوانانی که بیماری قلبی ندارند ، اما در حالت ایستاده سنکوپ را تجربه می کنند ، یا استرس یا محرک های موقعیتی خاصی دارند ، کمتر احتمال دارد سنکوپ قلب را تجربه کنند.

سینوپ قلبی خطر بیشتری برای افراد زیر 60 سال دارد. مرد؛ وجود بیماری قلبی ناشناخته ؛ ضربان قلب کوتاه یا از دست دادن ناگهانی هوشیاری ؛ چرخش هنگام انجام کار چرخاندن هنگام خواب ضربان قلب طبیعی نیست. یا سابقه خانوادگی تحت ارث.

    سینوپ قلب در جوانی

آیا هنگام ثبت سنکوپ به ثبت پزشک نیاز دارید؟

گردش خون معمولاً شواهدی از بیماری جدی نیست ، اما در صورت عدم آگاهی بهتر است به پزشک خود اطلاع دهید.

در این موارد حتماً به پزشک خود مراجعه کنید:

• بیش از یک بار بیهوش شده اید.
به هوش آمدن بیش از دو دقیقه طول می کشد.
• شما شک دارید که باردار هستید.
• هنگام غش کردن ، مثانه یا روده خود را از دست می دهید.
• ضربان قلب شما متغیر یا نامنظم است.
• درد قفسه سینه دارید.
شما سابقه بیماری قلبی ، فشار خون بالا یا پایین یا دیابت دارید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید ، تصور می شود که معاینه فیزیکی باعث همگام سازی می شود ، اما گاهی اوقات تشخیص باید گسترده باشد. این آزمایشات می تواند شامل موارد زیر باشد:

• اندازه گیری فشار خون
• تست بارداری ، در صورت امکان بارداری
• الکتروکاردیوگرام (ECG) ، برای تجزیه و تحلیل فعالیت الکتریکی قلب و بررسی ضربان نامنظم قلب
• تست های جدول کج برای تجزیه و تحلیل نحوه واکنش قلب و فشار خون به تفاوت وضعیت بدن
همچنین ممکن است پزشک سابقه پزشکی شما را درخواست کند که شامل موارد زیر است:
• تشخیصهای فعلی و گذشته
• آنچه را که در زمان رویداد اتفاق افتاده است روایت کنید.
استفاده از داروها ، چه بدون نسخه و چه بدون نسخه

از شما خواسته می شود که این حادثه را با جزئیات کامل به خاطر بسپارید. این به پزشک کمک می کند محرک هایی مانند گرمای شدید یا استرس را که می تواند در آن دخیل باشد تشخیص دهد.

گزینه های داروی سنکوپ

گزینه های مداوا چه هست؟

انتخاب درمانها بستگی به علت همگام سازی و نتایج ارزیابیها و آزمایشها دارد. هدف داروها جلوگیری از ابتلا به سنکوپ است.

گزینه های درمانی شامل موارد زیر است:

• دارو مصرف کنید یا در داروهای قبلی تغییراتی ایجاد کنید.
• برای بهبود گردش خون از لباس های حمایتی یا جوراب های فشاری استفاده کنید.
رژیم غذایی شما را تغییر می دهد: ممکن است پزشک توصیه کند که وعده های غذایی کوچک را اغلب مصرف کنید. نمک (سدیم) بیشتری بخورید ، مایعات بیشتری بنوشید ، میزان پتاسیم را در رژیم غذایی خود افزایش دهید و از کافئین و الکل اجتناب کنید.
• هنگام ایستادن بسیار مراقب باشید.
• هنگام خیس شدن سر خود را بالا بیاورید. می توانید این کار را با استفاده از بالش های اضافی یا قرار دادن بلند کننده ها در زیر پای تخت انجام دهید.
از شرایط یا “محرک هایی” که باعث ایجاد دوره سنکوپ می شوند اجتناب یا اصلاح کنید.
• آموزش بیوفیدبک برای کنترل سریع ضربان قلب
• درمان بیماری های قلبی ساختاری
• ایمپلنت های پالس ضربان قلب را ثابت نگه می دارند (فقط برای بیمارانی که شرایط خاص پزشکی دارند) لازم است. دفیبریلاتور قلبی قابل کاشت (ICD). این دستگاه به طور مداوم ضربان و ریتم قلب را کنترل می کند و ریتم های سریع و غیرطبیعی را تصحیح می کند (فقط برای بیمارانی که شرایط خاص پزشکی دارند).

توصیه های انجمن قلب آمریکا

توصیه های AHA (انجمن قلب آمریکا)

1. افرادی که علائم هشدار دهنده غش ، تهوع و تعریق را تجربه می کنند باید دراز بکشند یا دراز بکشند. افراد مبتلا به سنکوپ باید یک ارزیابی اولیه توسط پزشک شامل معاینه کامل فیزیکی و سابقه و همچنین اندازه گیری فشار خون و ضربان قلب داشته باشند.

2. الکتروکاردیوگرام (الکتروکاردیوگرام) نیز به عنوان بخشی از ارزیابی اولیه برای ارائه اطلاعات در مورد علل سنکوپ توصیه می شود. ECG ها فراوان و ارزان هستند و می توانند اطلاعاتی در مورد علل احتمالی و خاص سنکوپ (مانند ریتم غیرطبیعی قلب) ارائه دهند. تصور می شود آزمایش های دیگر مانند تست های استرس ورزشی ، مانیتور هولتر و اکوکاردیوگرام برای رد سایر بیماری های قلبی مورد نیاز است.

3. نوار قلب نیز برای کودکان و بزرگسالانی که از سنکوپ استفاده می کنند توصیه می شود. در صورت مشکوک بودن به بیماری مادرزادی قلبی ، کاردیومیوپاتی یا آریتمی ، ممکن است آزمایش های تشخیصی غیرتهاجمی انجام شود.

4. اگر ارزیابی اولیه واضح نباشد ، یک “تست تند” می تواند به بیمار کمک کند. هنگامی که شما روی تخته دراز می کشید و تخته را خم می کنید ، فشار خون و ضربان قلب اندازه گیری می شود. افرادی که NMS دارند به دلیل کاهش سریع فشار خون و ضربان قلب معمولاً در شیب ها بیهوش می شوند. هنگامی که فرد به پشت می نشیند ، جریان خون و هوشیاری بازیابی می شود.

بیماران مبتلا به VVS و هیچ بیماری جدی پزشکی معمولاً در محیط سرپایی اداره نمی شوند. برای سالمندان ، یک رویکرد جامع برای کار با متخصص سالمندان می تواند کمک کننده باشد.

6. برای افرادی که کمبود آب دارند ، افزایش مصرف نمک و مایعات می تواند به جلوگیری از سنکوپ کمک کند. این توصیه ها – و همچنین حذف یا کاهش داروهای فشار خون پایین و دیورتیک ها – برای افرادی که سنکوپ موقعیتی را تجربه می کنند نیز بی خطر است.

7. مصرف نمک و مایعات بیشتر می تواند برای اکثر بیماران اطفال مفید باشد ، اما نتایج کسانی که NMS دارند مشخص نیست. سایر تغییرات شیوه زندگی ، مانند ورزش ، نیز می تواند به نفع کودکان باشد.

آینده سنکوپ

چندین مطالعه نشان داده است که با دوره های بیهوشی مداوم ، کیفیت زندگی در بزرگسالان و کودکان بیمار کاهش می یابد ، اما مطالعات طراحی شده بهتر شامل کیفیت زندگی ، از دست دادن شغل و ظرفیت عملیاتی مورد نیاز است. علاوه بر این ، تحقیقات بیشتر شامل کیفیت زندگی ، از دست دادن شغل و ظرفیت عملکرد به عنوان پیامدهای احتمالی و درک بهتر ارتباط علائم سنکوپ ، علل و بیماری زمینه ای با پیامدهای مختلف است.

جلد سلام

تشخیص علت سنکوپ و درمان آن نیاز به مشورت با متخصص دارد. خوشبختانه بسیاری از کلینیک های پزشکی اکنون می توانند در این زمینه کمک کنند. کلینیک قلب و عروق اکسیر با تمرکز بر بیماری های قلبی عروقی و دیابت می تواند یکی از بهترین مراکز در تشخیص و درمان این نوع بیماری ها باشد. اگر از چنین بیماری رنج می برید ، می توانید با این مرکز تماس بگیرید و به دنبال درمان باشید.
منبع:
https://www.heart.org
https://my.clevelandclinic.org
https://www.healthline.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید