غذاهایی که دندان های تمیز مصرف می کنند – دکتر رویا خادمیان


14571292 739 - غذاهایی که از دندان های تمیز استفاده می کنند

غذا را دندانهای تمیز می خورند

اینها برخی از غذاهایی هستند که می توانند به تمیز ماندن دندان های شما کمک کنند. غذاهایی هستند که برای دندان های شما مفید نیستند و غذاهایی هستند که برای دندان های شما مفید هستند ، اما آیا می دانستید که غذاهایی نیز وجود دارند که هنگام خوردن دندان ها را تمیز می کنند؟ در اینجا برخی از این غذاها و فواید آنها ذکر شده است.

سیب

خوردن سیب می تواند به نظافت و بهداشت دندان ها کمک کرده و با بوی بد دهان مبارزه کند. فیبر موجود در سیب باعث می شود مسواک کار کند و نقش مهمی در تمیز کردن پلاک از دندان ها و از بین بردن بقایای مواد غذایی دارد. اسیدیته موجود در سیب باکتری های بد را از بین می برد و بنابراین برای از بین بردن بوی بد دهان بسیار مثر است. سیب بهتر است پوست کنده شود زیرا سرشار از فیبر سالم برای دهان است که به تمیز ماندن دندان ها و لثه ها کمک می کند.

هویج

هویج ، مانند سیب ، پر از فیبر است و با شستن پلاک هنگام غذا خوردن ، دندان ها را تمیز می کند. هویج همچنین تولید بزاق را تحریک می کند که به طور طبیعی دندان ها را تمیز می کند. هویج علاوه بر تمیز کردن دندان ها حاوی ویتامین B است که با التهاب لثه مبارزه می کند.

سبزیجات

سبزیجات نرم مانند کلم پیچ و اسفناج دارای فیبر بالا و کالری کمی هستند ، که باعث می شود سبزیجات برای دندان ها بهتر شوند! مانند سیب و هویج ، فیبر موجود در سبزیجات برگ دار هنگام پاک شدن به پاکسازی بقایای غذا و پلاک کمک می کند. اما آیا می دانستید که کلم پیچ حاوی کلسیم و ویتامین B است؟ کلسیم دندان ها را تقویت می کند و ویتامین B به درمان و جلوگیری از التهاب لثه ، که اغلب به آن بیماری لثه می گویند ، کمک می کند. به جای کاهو ، سعی کنید کلم پیچ یا خرد شده را به سالاد کودک خود اضافه کنید ، یا از کلم پیچ با هویج برای تمیز کردن زیاد دندان های خود استفاده کنید!

پنیر

خود پنیر به طور مستقیم نقشی در تمیز کردن دندان ها ندارد ، اما مانع از آسیب رساندن سایر غذاها به دندان ها در هنگام مصرف می شود. پنیر سرشار از کلسیم است که دندان ها را قوی می کند ، اما فواید پنیر به همین جا ختم نمی شود. آنها همچنین دارای پروتئینی به نام کازئین هستند که مینای دندان را تقویت کرده و از ایجاد حفره جلوگیری می کند. پنیر همچنین از آسیب اسید موجود در مینای دندان جلوگیری می کند. سعی کنید هر روز چند برش پنیر به رژیم غذایی کودک خود اضافه کنید تا کلسیم و کازئین بیشتری به آن داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید