فرش شگفت انگیز، نمایشگاه بین المللی ترکیه ۲۰۲۲ ف فرش فیروزه ای


Demotex Turkey بزرگترین رویداد سالانه نساجی جهان در غازی آنتپ است. شرکت فرش محتشم برای سومین بار به نمایشگاه آمد و از محصول جدیدی رونمایی کرد که تعجب همگان را برانگیخت.

دموتکس ترکیه یکی از بزرگترین رویدادهای نساجی جهان است که تولیدکنندگان پارچه و فرش را از سراسر جهان گرد هم می آورد.

در سال های گذشته، غرفه داران گفتند که امسال شلوغ ترین سال در تاریخ این رویداد بود. بازدیدکنندگان از نمایشگاه بستری برای توسعه، پل ارتباطی با بازار جهانی و صادراتی پر رونق هستند. به ویژه برای محصولاتی مانند فرش ایرانی که ترکیبی از منحصر به فرد بودن، هنر، زیبایی و شکوه است.

یکی از شرکت هایی که به نمایشگاه بین المللی آمد شرکت فرش ایرانی محتشم بود که تعدادی مجموعه و طرح جدید ارائه کرد و برای اولین بار فرش بافته شده با ترکیب بامبو و نخ مصنوعی جای تعجب داشت.

قالی‌های فاخر این دوره مانند سال ۲۰۱۸ از محصولات و مجموعه‌های جدیدی رونمایی کردند و توجه بازدیدکنندگان خارجی را به خود جلب کردند. یکی از نکات قابل توجه این نمایشگاه نمایش فرش ماشینی بود که شباهت زیادی به فرش های ابریشمی دستباف از الیاف طبیعی، نرم، لطیف، براق و آرایشی دارد. اولین بار در Demotex ترکیه معرفی شد.

فرش محتشم برترین تولید کننده فرش ماشینی در جهان است

فرش محتشم یکی از برندهای مطرح ایران در زمینه فرش ماشینی برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ در نمایشگاه دموتکس ترکیه شرکت کرد و در این مدت برنده خودروی کلاریس و عنوان نمایشگاه در رابطه با رونمایی از منسوجات جدید شد. محصولات فرش کلاریس با آخرین تکنولوژی تولید فرش دنیا مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا تولید می شود و شایان ذکر است فرش محتشم اولین بار در ایران عرضه شد.

از جمله ویژگی های فرش های تولید شده با تکنولوژی کلاریس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نرمی و لطافت
  • پنبه بدون حساسیت
  • بسیار شبیه به قالیچه های ابریشمی دستبافت است
  • هیچ محدودیتی در اجرای طرح ها و رنگ ها وجود ندارد
  • ارزان تر از فرش دستباف
  • گارانتی معتبر و گارانتی
  • معتبرترین استاندارد جهان برای تولید فرش (OSI اتریش)

مجموعه های جدید فرش محتشم

طرح‌های فرش مجموعه‌های تازه افتتاح شده دنیای جدیدی از نقش‌ها و رنگ‌های خلاقانه و منحصربه‌فرد است. شرکت فرش محتشم برای اولین بار از مجموعه آلما ایرانیان خود در دموتکس ترکیه رونمایی کرد. یکی از نکات قابل توجه این دو مجموعه استفاده از نخ طبیعی در تولید آنهاست که شباهت زیادی به فرش های ابریشمی دستبافت دارد و کیفیت آن را تحسین کرد.

فرش محتشم از مجموعه ها و طرح های جدید دیگری بافته شده با دستگاه کلاریس رونمایی کرده است. این مجموعه ها نه تنها در ایران بلکه در جهان قابل رقابت هستند. استفاده از فناوری کلاریس و طراحی کلاسیک و اصیل فرش ایرانی در تولید این مجموعه ها ترکیبی منحصر به فرد و باکیفیت از فرش های ماشینی ایجاد کرده است که در نگاه اول به سختی می توان آن را از فرش های ابریشمی دستباف تشخیص داد. .

در زیر تعدادی از جدیدترین مجموعه های فرش محتهم به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه را مشاهده می کنید.

مجموعه فرش با شکوه آلما

مجموعه آلما ترکیبی از سنت و طراحی مدرن است و برای فروش در بازارهای بین المللی در نظر گرفته شده است. این قالیچه های ۱۵۰۰ خطی معمولا با نقوش مدرن در طیف سه رنگ بافته می شوند. استفاده از نخ بامبو رنگ فرش را بسیار براق و درخشان می کند. به همین دلیل بینندگان رنگ های مختلف این فرش را از زوایای مختلف مشاهده خواهند کرد.

ساختار این فرش ترکیبی از بامبو و الیاف مصنوعی است. نخ بامبو یکی از گران ترین نخ های موجود در بازار است که باعث درخشندگی فرش می شود. برای بازدیدکنندگان بین المللی نمایشگاه، درخشش و جذابیت این مجموعه بسیار حائز اهمیت بود.

مجموعه معتبر فرش ایرانی

مجموعه ایرانی شامل فرش های دستباف و نزدیک ترین مدل ها به قالی های اصیل ایرانی است. شرکت فرش محتشم سعی کرد با استفاده از اولین نمونه ایرانی مانند کلبه شکار، ۱۲۰۰ فرش ماشینی شانه را در مجموعه خود تولید کند. هدف طراحان و هنرمندان نفیس این مجموعه‌های طراحی فرش، نشان دادن هنر شگفت‌انگیز ایران به جهانیان بود.

در شرکت فرش محتشم دموتکس ۲۰۲۲ شرکت کنید

فرش منحصربفرد ایرانی دموتکس ۲۰۲۲ در معرفی هنر سنتی ایران به بازار جهانی نقش بسزایی داشت و نمایش انواع طرح ها و مجموعه های تولید شده با فناوری های نوین تولید فرش، بازدیدکنندگان را شگفت زده کرد و تصویری جاودانه از هنر فرش ایران خلق کرد. صنعت.

مجموعه باشکوه فرش در ماه های اخیر با بررسی جامع بازار جهانی و سنجش سلیقه و خواسته مصرف کنندگان توانسته است فرش های درجه یک جهانی را به نمایش بگذارد. این باعث شد که پیشخوان این شرکت بسیار محبوب شود.

در میان غرفه های مختلف فرش دموتکس ترکیه، اکثر بازدیدکنندگان حتی کارمندان شرکت های دیگر از طراحی و دکوراسیون منحصر به فرد غرفه ها شگفت زده شدند. کاخ های اصیل و زیبای ایرانی نقش شگفت انگیز فرش های زیبا، طراحی بسیار مدرن، درخشان و مجلل نقش مهمی در جذب بازدیدکنندگان داشت.

نتایجی که اظهار شده

حضور شرکت های ایرانی در بازار جهانی می تواند تاثیر بسزایی در تولید فرش ایرانی داشته باشد. این رویدادها باعث افزایش تماس بین کشورهای مختلف می شود. اگرچه ایران نتوانسته مانند ترکیه بازار جهانی را به دست بیاورد، اما پس از ترکیه دومین مرکز بزرگ فرش است که تلاش می کند سهم بیشتری از صادرات فرش را به خود اختصاص دهد. شرکت‌های ایرانی مانند فرش محتهام در نمایشگاه‌های بین‌المللی شرکت می‌کنند تا محصولات خود را با استفاده از فناوری روز دنیا تولید کنند که باعث دلگرمی صنعت فرش ایران می‌شود. امید است در سال های آینده شرکت های ایرانی بیشتری در دموتکس شرکت کنند و فرش ایرانی سهم مناسبی از بازار جهانی به دست آورد.

چطور بود؟