فروشندگان لپ‌تاپ به بی‌توجهی مقامات مالیاتی معترض هستند


فروشندگان لپ‌تاپ به بی‌توجهی مقامات مالیاتی معترض هستند

رئیس اتحادیه صنف فناوران رایانه گفت: در دیدار وزارت اقتصاد و دارایی با اصناف، آنها قول دادند که به ایرادات اتحادیه صنف فناوران رایانه در خصوص اعتبارات مالیاتی رسیدگی کنند. سازمان در خصوص اصلاحات مالیاتی متعهد شد که این مقوله مستثنی نشد.

خبر دادن گلو به گزارش روابط عمومی اتحادیه فناوران رایانه، سازمان امور مالیاتی کشور با بازنگری در اعتبار مالیاتی اتحادیه‌های سیار، کنفدراسیون اتحادیه‌های فناوری، گفته است که این رویکرد تبعیض‌آمیز کارمندان دولت باعث بی‌انگیختگی آنها می‌شود. اعضای اتحادیه فناوران

در این مورد محمدرضا فرجی تهرانی، رئیس انجمن صنفی فناوران رایانه تهران گفت: فروشندگان فناوری اطلاعات می گویند فضای مجازی و تجارت آنلاین در حال گسترش است و اجناس مرتبط مانند لپ تاپ به افراد مبتلا فروخته می شود. حداقل سود انجمن صنفی

به عبارت دیگر، گسترش فروش اینترنتی کالا نفسی به فروشندگان صنفی نمی دهد.

مثلا لپ تاپ ۲۰ میلیون تنی با سود حدود ۱۰۰۰۰۰ میلیون تن فروخته می شود و در برخی موارد برای نصب و اجرای برخی اپلیکیشن ها مبلغ کمی از کاربر گرفته می شود و همه این پول از POS رد و بدل می شود. دستگاه

وی ادامه داد: مشخص است که اتحادیه‌های تکنسین‌های کامپیوتری کالا را می‌فروشند و این نوع تراکنش‌ها را می‌توان به بانک ردیابی کرد.

الگوی معاملات هر واحد معاملاتی مشخص است اما متأسفانه عادلانه نیست که ممیزان سازمان امور مالیاتی ضریب های زیادی از سود واقعی را لحاظ کنند.

فعال این اتحادیه گفت: از سوی دیگر تجارت کالاهای دیجیتال مانند لپ تاپ و تلفن همراه در آمار تجارت خارجی حجم قابل توجهی دارد در حالی که واردات این کالاها برای واردکنندگان اصلی سود چندانی ندارد، زیرا تکنولوژی این کالاها در جهان دائما در حال تغییر است.

بنابراین داد و ستد این کالاها با توجه به تقاضا در همه کشورها شکل می گیرد و صرافی ها برای همگامی با تکنولوژی روز، اجناس خود را با سود اندک می فروشند.

وی گفت: باید گفت که اعضای اتحادیه سیار و فناوران با هم هماهنگ هستند.

از آنجایی که اعضای این اتحادیه اجناس را با سود کم به افراد می فروشند، عدم اصلاح مالیات در کوتاه مدت بر کسب و کار آن ها تاثیر گذاشته و به عبارتی فعالیت آن ها را کاهش می دهد.

متأسفانه این اتفاق در زمان شیوع ویروس کرونا رخ داد و آسیب هایی را به برخی از شرکت های اتحادیه فناوران رایانه وارد کرد.

نمایندگی های لپ تاپ

فرجی تهرانی افزود: فعالان جامعه بر این باورند که موضوع امسال با محوریت فعالان جامعه و کارآفرینان موجب افزایش اشتغال و تولید خواهد شد.

وی گفت: از سوی دیگر موضوع برعکس نیز وجود دارد، در یک سال تولیدی و دانش بنیان و اشتغالزایی، بیشترین دغدغه تولیدکنندگان و بازاریابان مربوط به مالیات است اما عدم اصلاح ضریب مالیاتی در این سال. بخش، مسیر دانش‌بنیان و سایر بخش‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بر اساس این نظرسنجی، مالیات تراکنش های بانکی فدرال توسط فناوران رایانه هنوز یک مشکل است.

رئیس انجمن صنفی فناوران رایانه در دیدار اخیر با احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی قول داد که بر این موضوع تجاری مربوط به اخذ مالیات تمرکز کند، اما اتحادیه‌های صنفی این بخش هنوز کار تکنسین‌ها را اصلاح نکرده‌اند.

به گفته وی، البته چالش عدم تغییر اینتاکد مربوط به نسل فعلی نیست و این مشکل چند سالی است که صنعت فناوری رایانه را آزار می دهد.

فرجی تهرانی گفت: این کالاهای تجاری قاچاق محسوب می شود و در صورت عدم اقدام سازمان مالیاتی برای تغییر مالیات بر تجارت تکنسین های رایانه، احتمال قاچاق افزایش می یابد.

البته در شرایط فعلی شایان ذکر است که واردکنندگان با توجه به افزایش قیمت کالاها و عدم توجه این سازمان به درخواست تکنسین های رایانه، دیگر توان رقابت با قاچاق غیرمجاز مرزی را ندارند.

وی گفت: از سوی دیگر بی توجهی سازمان مالیاتی به اصلاحات مالیاتی ممکن است منجر به تعطیلی شرکت های دانش بنیان صنعت کامپیوتر، نرم افزارهای شبکه و سخت افزارهای کامپیوتری در آینده نزدیک شود. “.

فرجی تهرانی توضیح داد: فعالان اتحادیه فناوران رایانه معتقدند ضرایبی که اینتاکد برای سود رده های مختلف محصولات اتحادیه فناوری تعریف می کند، با شرایط فعلی کشور همخوانی ندارد، بنابراین نیاز به تغییر دارد. “

اگرچه انجمن صنفی فناوران رایانه بارها به صورت کتبی و شفاهی اعلام کرده است که اتحادیه سیار با سازمان نظام صنفی رایانه همپوشانی دارد، اما پیشنهادات اتحادیه نیاز به رسیدگی فوری دارد. ممکن است.

قوانین مالیاتی باید به درستی اجرا شود تا نظام رفاهی کشور روان شود

انتهای پیام

نگرانی ایرانی ها چیست؟
اینجا را ببین