فعالیت بازارچه مرزی ساری سوی ماکو از سرگرفته شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، نادر کاظمی در دیدار با هیئت تجاری ترکیه با اشاره به اینکه افزایش تجارت بین جمهوری اسلامی و ترکیه از خواسته‌های مقامات بلند پایه دو کشور است، اظهار کرد: ما هم در شهرستان ماکو مایل به شروع دوباره بازارچه مرزی ساری سو هستیم و تلاش می‌کنیم هرچه سریع‌تر فعالیت این بازارچه از سر گرفته شود.

وی با بیان اینکه علاوه بر فعالیت بازارچه ساری سو در مرز بازرگان خواستار بازگشایی بازارچه‌های مرزی در پیراحمد کندی و شیخ سیلو چالدران هستیم افزود: افزایش تبادلات تجاری بین همسایگان از سیاست‌های دولت جمهوری اسلامی است.

رئیس هیئت مدیره اتاق بازرگانی و صنایع استان دوغو بایزید ترکیه خواهان گسترش مبادلات تجاری ساکنان دو سوی مرز ایران و ترکیه شد، افزود: با توجه به قدمت روابط تجاری و روابط حسنه دو کشور افزود: تجار و بازرگانان دو سوی مرز مشتاق افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی هستند.

وی با اشاره به غیر فعال بودن بازارچه مرزی ساری سو در مرز ایران و ترکیه عنوان کرد: با توجه به آماده بودن اماکن تجاری در سمت ترکیه لازم است برای شروع دوباره تجارت مرزی مسئولان و مقامات مرزی جمهوری اسلامی هم در مرز بازرگان برای احداث واحدهای تجاری و فعال کردن دوباره این بازارچه اقدام کنند.