فناوری جدیدی که به ماشین های خودران رانندگی می آموزد


اخیراً محققان مؤسسه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی شبیه‌سازی شده‌اند که محیط واقعی یک خودروی خودران را شبیه‌سازی می‌کند و می‌تواند علاوه بر آموزش رانندگی، عملکرد آن را در دنیای واقعی اندازه‌گیری و ارزیابی کند.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش کامپرس، این شبیه سازها موقعیت های رانندگی خطرناک را در محیطی امن و بسیار واقعی شبیه سازی می کنند و ثابت کرده اند که می توانند به عنوان یک آموزشگاه رانندگی برای خودروهای خودران عمل کنند.

در حال حاضر شرکت های فعال در تولید خودروهای خودران مانند تسلا و ویمو در تلاش هستند تا شبیه سازهای بصری و واقعی داشته باشند تا خودروهای خود را در موقعیت های خطرناکی قرار دهند که منجر به تصادف می شود. و ارزیابی شد.

با در نظر گرفتن این موضوع، محققان مؤسسه علوم کامپیوتر و هوش مصنوعی (CSAIL) VISTA 2.0 را توسعه داده اند، شبیه سازی که به خودروهای خودران می آموزد که چگونه در دنیای واقعی رانندگی کنند و چگونه از موقعیت هایی که می تواند منجر به تصادف شود، اجتناب کنند. علاوه بر این، تمامی کدهای این شبیه ساز به صورت متن باز در دسترس عموم قرار خواهند گرفت.

شبیه ساز VISTA 2.0 با دیگر شبیه سازهای موجود تفاوت دارد زیرا بر اساس داده ها ساخته شده است. این شبیه ساز با استفاده از تصاویر دنیای واقعی کار می کند و می تواند بسیار نزدیک به واقعیت باشد.

سیستم مبتنی بر داده VISTA 2.0 می تواند از حسگرهای پیچیده برای ایجاد سناریوهای بسیار تعاملی و ایجاد جهان های بسیار واقعی استفاده کند. در این دستگاه، داده ها از طریق دوربین های دو بعدی RGB و دستگاه های خطی سه بعدی که می توانند میلیون ها نقطه را ردیابی کنند و سناریوهای پویا و بسیار تعاملی ایجاد کنند، به دست می آید.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: