فیلم “روز صفر”; داستانی واقعی با روایتی جالب


فیلم “روز صفر”; داستانی واقعی با روایتی جالب

مسائل امنیتی و مبارزه با افراد و باندهایی که هدفشان اخلال در امور داخلی کشور است، یکی از موضوعات مورد توجه هنرمندان سینما و تلویزیون است و مورد استقبال مخاطبان قرار می گیرد.

طبق اطلاعات گلو روز صفر، اولین کارگردانی سعید ملکان، داستان دستگیری عبدالمالک ریگی را روایت می کند که حملات تروریستی گسترده ای را در مراکز استان های ایران طراحی کرده بود.

داستان فیلم درباره عبدالمالک با بازی سعید سهیلی مامور امنیتی امیر جدیدی است که سعی در به دام انداختن ریگی دارد و تقابل دو نقطه متضاد را نشان می دهد.

مستندسازی واقعه و آگاهی مخاطب از پایان این داستان به پیشبرد داستان کمک کرد و به همین دلیل بیننده قبل از دیدن جزئیات اکشن صحنه های جالبی را می بیند که در سینمای داخلی کمتر دیده می شود.

معرفی گروه های تروریستی، تعقیب و گریز و سکانس پایانی، اطلاعات بیشتری از داستان اصلی به مخاطب نمی دهد، اما مخاطب را علاقه مند می کند و فیلم را تا پایان ادامه می دهد.

از نکات مثبت این فیلم می توان به شخصیت امیر جدیدی به عنوان یک مامور امنیتی اشاره کرد که دارای عناصری از یک مامور امنیتی است و در قسمت های مختلف فیلم به نمایش در می آید.

لازم به ذکر است، فیلم «رز صفر» برای اولین بار در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و موفق به کسب پنج جایزه «سیمرچ بلورین» در رشته‌های بهترین طراحی صحنه و لباس و بهترین جلوه‌های ویژه از ۱۲ نامزدی «بلرین» شد. فیلم سیمره. ، بهترین فیلم از منظر ملی، جایزه ویژه هیئت داوران، بهترین فیلم اول.

در این لینک می توانید این فیلم را به صورت آنلاین تماشا کنید

سایر معرفی فیلم ها را در این لینک بخوانید

انتهای پیام

نویسنده: سارا ملاعباسی

ایرانی ها نگران چه هستند؟
اینجا را ببین