فیلم های برگزیده پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز معرفی شدند


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، دبیران پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز برگزیدگان این مسابقه را اعلام کردند.

از مجموع ۲۳۶ فیلم ارسالی به دبیرخانه نادام، ۴۷ فیلم توسط هیات انتخاب انتخاب و به مسابقه نادام راه یافتند.

با توجه به ارائه در بخش مستند؛ فیلم های اهدایی سردور به کارگردانی علی خیرخواه، صیاد کاپلو، رستم نظری، هیچکس او را ندید به کارگردانی امین بهجت و علی خیرخا به کارگردانی اوبا، محمدعلی مرادی، یولگون، آنیل محمودزاده هریس، ریون، مهرداد امین، آرزو ساخته شده اند. این مسابقه شامل عروسک هایی به کارگردانی علی دلکاری، دهناد، ماه در آب، معصومه محمدپور، شهیدگاه و فرامرز مهدی زاده است.

همچنین در بخش تجربی؛ فیلم هایی چون «بنده» به کارگردانی علی رضاوان، «زن در همسایه» به کارگردانی حسن وحدانی، «هویت» ساخته هادی نصیر، «طوفان اینچ» به کارگردانی فرامرز صیقه الاسلامی و «مخاطره» به کارگردانی مهدی کیفری. فیلم «میدان» به کارگردانی علمداری و عرفان آدیگوزلی برای شرکت در مسابقه انتخاب شد.

این گزارش همچنین در بخش ادبیات هیات انتخاب جشنواره به دومینو به کارگردانی سعید خاتمهانی، ناهید به کارگردانی صمد محمد علیزاده، ۱ + ۲۱ به کارگردانی حبیبه آخانگر و نمایش صامت به کارگردانی بیمار روانی رضا جوانشیر و فریبا اشاره شده است. قاسم زاده، کارگردان اشتها پریا شجاعیان، کارگردان علیرضا فرشی میلانی، خانواده من، عروسک به کارگردانی علی دلکاری، دوردونجو به کارگردانی علی کاظمیوان، تفسیر سیاوش شهابی، دان به کارگردانی حامد موسوی حسینی و در قسمت انیمیشن; «نقطه، زندگی برابر آب» محمد زارع کارگردان، «کوسه» مائده شمشیری، «زندگی» مینا مجاری، «گنج» فرزانه ویانی، «ایران مثبت» به کارگردانی امیر اسماعیلی، ماه برکت مهدی جباری فتح آباد، کاجیر معصومه خورشید. تواتانه و لنت آنی به کارگردانی ندا تنهایی مقدم نیز به فهرست نهایی پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز راه یافتند.

لازم به ذکر است در دهه سوم تیرماه پانزدهمین جشنواره فیلم تبریز در تبریز برگزار می شود.

انتهای پیام/۶۰۰۰۱
آن را در صفحه اول پیشنهاد دهید