قتل عام سگ در گندک; کانال های ارتباطی بسته است


قتل عام سگ در گندک; گروه شاد و دسته عزا

خبر دادن گلو آسایشگاه و مرکز ضدعفونی سگ های ولگرد واقع در گندک شهرستان دماوند در بهمن ماه ۱۳۹۶ با حضور مسئولان در صفحه اینستاگرام خود از تیراندازی بیش از ۱۰۰۰ سگ توسط مدیریت شهری دماوند خبر داد.

این رویداد با واکنش شدیدی مواجه شد و بسیاری از فعالان این صنعت آن را محکوم کردند.

یکی از مهمترین مشکلات طبیعی ایران همین سگ های ولگرد هستند که در شهرها، مناطق حفاظت شده و جنگل ها زندگی می کنند.

گندک سگی را می کشد

سگ ها حیوانات وحشی نیستند

داشتن سگ مزایا و معایبی دارد.

نکته اصلی اختلاف بین حامیان و مخالفان این است که آیا سگ ها حیوان خانگی هستند یا نه.

بررسی های ژنتیکی و علمی به وضوح نشان می دهد که سگ ها حیوان خانگی هستند و به طبیعت تعلق ندارند، اما بسیاری از فعالان این صنعت مخالف هستند و معتقدند سگ ها باید آزادانه در طبیعت زندگی کنند.

ایران البته مانند کشورهای اروپایی قانون سگ داری ندارد و کمتر کسی است که سگ خود را به خیابان بیاورد و مدفوع خود را از کف خیابان جمع کند.

به هر حال راه گفت و گوی این دو گروه بسته است و جای گفت و گو کم است که نشان می دهد یک قسمت خوشحال و بخشی دیگر از اتفاقات گندکت ناراحت است.

توجه به سگ یک فعالیت مدنی و بعضا سیاسی است و نقش شبکه های ماهواره ای و تلویزیون داخلی را در این امر نباید نادیده گرفت.

شبکه های ماهواره ای به طور کامل از هر نوع فعالیت نگهداری سگ و گربه پشتیبانی می کنند و اینترانت ها کاملا با این موضوع حتی نگهداری سگ و گربه در خانه مخالف هستند و هیچ راهی در بین فعالان و دوستداران این صنعت وجود ندارد.

مرکز گندک که زیر نظر سازمان های شهرداری و دهیاری های کشور فعالیت می کند، تلاش می کند تا خدماتی مانند ضبط زنده، جابجایی، رفع آلودگی و عقیم سازی را ارائه و میزبانی کند. و با همکاری سازمان های مردم نهاد از رهاسازی نهایی تحت نظر دوستداران حیوانات اطمینان حاصل شود.

به گفته برخی از ساکنان گندک، تعداد سگ های رها شده و بومی در این منطقه افزایش یافته است، اما به جای کشتار دسته جمعی، انتظار داشتند مدیریت شهری آب مورد نیاز آسایشگاه گندک را تامین کند، از آنها مراقبت کند و امکانات رفاهی را فراهم کند. آسایشگاه های منطقه را برای سگ ها ایمن کنید

سگ های ولگرد و نقش آنها در نابودی حیات وحش

به سگ های ولگرد غذا ندهید

انتهای پیام