قهرمانی دختران تکواندو ایران نوجوانان جهان، نایب قهرمان پسران/محمدیان بهترین مربی سال شد.


به گزارش خبرگزاری «فارس»، پنجمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی نوجوانان جهان که از روز پنجشنبه ۱۵ مردادماه در صوفیه بلغارستان و با حضور ۶۶۹ تکواندوکار از ۹۰ کشور آغاز شده بود، عصر امروز یکشنبه به پایان رسید. مسابقات قهرمانی دختران ایران ۱۸ مردادماه برگزار می شود.

تیم ملی ۶ تکواندو دختر نوجوانان ایران به صوفیه رفت و با کسب ۴ مدال طلا، یک نقره و یک برنز بر سکوی مسابقات جهانی ایستاد. کشورهای تایلند، کره جنوبی، آذربایجان و ازبکستان برای رتبه های بعدی انتخاب شدند.

در رده پسران تیم ملی تکواندو کره جنوبی با کسب ۴ طلا و ۴ نقره و نوجوانان کشورمان که با ۷ تکواندوکار شرکت کرده بودند با ۲ طلا و ۱ نقره مقام دوم و تیم ملی مکزیک به مقام سوم دست یافتند. . آذربایجان و تایلند در رده چهارم قرار دارند.

در تیم تکواندو بانوان ایران باران جمال لیوانی، ساینا علیپور، پرنیان نوری، حنا زرین کمر ۴ مدال طلا، پرنیان ساکی نقره و فاطمه باقرزاده مدال برنز کسب کردند. کار را با شش مدال به پایان رساند.

در رده پسران رادین زینالی و محمدمهدی سعادتی ۲ مدال طلا و محمد عرفان زارع به مدال نقره دست یافتند. آرش زمانی، امیرحسین ولی محمدی و آردین نجفی نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

معصومه محمدیان سرمربی تیم ملی، لیلا خزایی و پروین کشاورز مربیان این تیم هستند. در بخش پسران نیز حسینعلی نعیمی به عنوان سرمربی و حامد جعفری و اسماعیل اسماعیل پور شرکای او هستند.

معصومه محمدیان سرمربی تیم تکواندو نوجوانان جهان به همراه تیم ملی تکواندو کشورمان جام قهرمانی را از آن خود کرد و به عنوان بهترین مربی تیم نوجوانان جهان انتخاب شد.

تیم ملی تکواندو نوجوانان ایران در رده بانوان با ۶ تکواندوکار با کسب ۴ مدال طلا، یک نقره و یک برنز بر سکوی مسابقات جهانی ایستاد. تایلند و کره جنوبی در رده های دوم و سوم قرار دارند. آذربایجان و تایلند در رده چهارم قرار دارند.

باران جمال لیوانی، ساینا علیپور، پرنیان نوری و حنا زرین کمر ۴ مدال طلا، پرنیان ساکی نقره و فاطمه باقرزاده برنز گرفتند.

مرحله قبلی این مسابقات توسط ازبکستان در سال ۲۰۱۹ برگزار شد. تیم ملی ۱۰ تکواندوکار بانوان ایران ۶ طلا و ۱ نقره و تیم ۱۰ نفره پسران ۱ طلا، ۱ نقره و ۴ برنز کسب کردند.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید