قیمت طلا در برابر کاهش در ۱۴۰۱ مقاومت می کند / سکه در ۱۲ اوت


قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز با ۸ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۳۵۷ هزار و ۷۰۰ تن رسید. همچنین قیمت سکه با ۰.۵ درصد کاهش نسبت به دیروز به ۱۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

برای اطلاع از اخبار داغ بازار طلا و سکه، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

کماپرس خاطرنشان کرد: قیمت فلزات گرانبهای داخلی تحت تاثیر کاهش قیمت اونس و تغییر جزئی دلار بوده است. قیمت هر اونس امروز با ۱۵.۱ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۱۷۶۱ دلار رسید. علاوه بر این، با کاهش اندکی دلار آمریکا بر اساس اخبار برجام، طلا و سکه به سرعت عقب نشینی کردند. در حال حاضر قیمت نیم سکه با ۰.۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به مرز ۸ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسیده است. نرخ ربع سکه با ۰.۴ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۵ میلیون و ۱۸۰ هزار تومان رسید. قیمت سکه گرمی نیز با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به دیروز به ۳ میلیون و ۴۰ هزار تومان رسید.

اخبار مرتبط را بخوانید:

سکه به کدام سمت می رود؟

قیمت داخلی سکه امروز به ۱۲۹۹۶۰۰۰ تومان رسید. در حال حاضر قیمت داخلی این فلز گرانبها با قیمت معاملاتی یک میلیون و ۸۵۰ هزار تومان معادل ۱۴ درصد فاصله دارد. قیمت اونس کاهش یافت و دلار کاهش یافت اما ارزش سکه تغییر چندانی نداشت. در واقع قیمت این فلز گرانبها در برابر کاهش بیشتر مقاومت می کند. با ادامه معاملات امروز و معاملات بازار، معامله گران سکه معتقدند در صورت تداوم افزایش قیمت دلار، احتمالا قیمت طلا و سکه در روز آینده افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: