قیمت طلا ۱۶ سپتامبر ۱۴۰۱ / ضرب سکه بر مرز ظریفی ایستاد


قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار امروز با ۲۷۰۰ تن کاهش نسبت به روز گذشته به یک میلیون و ۲۷۳ هزار و ۵۰۰ تن رسید. قیمت سکه نسبت به دیروز یک درصد کاهش یافت و به ۱۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

برای اطلاع از اخبار داغ بازار طلا و سکه، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا درج کنید.

به گزارش کمپرس، با وجود افزایش قیمت اونس، بازار سکه و طلا تحت تاثیر وضعیت ارز قرار گرفته و بر همین اساس نوسان می کند. در حال حاضر قیمت هر اونس با ۰.۰۷ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به مرز ۱۷۰۵ دلار رسیده است. اما وضعیت بازار جهانی طلا هنوز مشخص نیست و سرمایه گذاران همچنان نامطمئن هستند. این به این دلیل است که شاخص کل به طور قابل توجهی افزایش یافته است و این بازار تحت سیاست بانک مرکزی آمریکا نوسانات بیشتری خواهد داشت.

اخبار مرتبط را بخوانید:

آیا نرخ سکه تغییر می کند؟

در حالی که برخی معامله گران معتقد بودند سکه با نرخ دلار روز قبل مطابقت ندارد و رشد چندانی نداشته است، سکه کاهش یافت. قیمت نیم سکه امروز با ۱.۶ درصد کاهش نسبت به دیروز به ۷.۹ میلیون تومان رسید. ربع سکه با ۰.۶ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۵ میلیون تومان رسید. اما قیمت سکه گرمی با ۰.۲ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به سه میلیون تومان رسید.

به گفته برخی کارشناسان، صرافی ها به وضعیت ارز توجه دارند و تا کاهش قیمت دلار، قیمت این فلز گرانبها نیز کاهش می یابد. همچنین اگر عرضه در بازار زیاد باشد، ارزش دلار کاهش می یابد.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: