لازم نیست از غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید. این از سوی دیگر یک چیز سنگین تر است.


در اینجا آنچه باید در مورد “غذاهای بیش از حد فرآوری شده” بدانید – چگونه آنها بر سلامتی شما تأثیر می گذارند و برای خانواده شما چه معنایی دارد.

من یک نسخه کوتاه از این پست را برای ستون خود در وبلاگ غذا و تناسب اندام WebMD نوشتم.

صحبت کردن در مورد “غذاهای فرآوری شده” می تواند من را تکان دهد. این به این دلیل است که امتیاز زیادی است ، به ویژه امتیاز داشتن زمان و منابع برای ساختن همه چیز از ابتدا.

بنابراین توصیه های زیادی در مورد غذاهای فرآوری شده غیر واقعی است ، مانند “از هر چیزی در بسته اجتناب کنید”. مثل اینکه! مگر اینکه در مزرعه زندگی کنید و تمام روز خود را در آشپزخانه بگذرانید ، این غیرممکن است.

بنابراین “غذای فرآوری شده” چیست؟

در حقیقت ، اکثر غذاها به روش های مختلفی پردازش می شوند ، از جمله بسیاری از غذاها که غذاهای سالم محسوب می شوند.

فرآوری مانند پاستوریزاسیون باعث ایمن تر شدن غذا می شود ، کنسرو باعث ماندگاری بیشتر غذا و قفل شدن مواد مغذی می شود و آسیاب به این معنی است که می توانید بدون آسیاب کردن آرد خودتان نان یا بیسکویت تهیه کنید. در اینجا اشکال دیگر پردازش وجود دارد:

 • خشکسالی
 • برش دادن
 • مخلوط کردن
 • خشك كردن
 • انجماد
 • بسته بندی
 • تخمیر

به عبارت دیگر ، تأثیر اینستاگرام که به شما می گوید “از همه غذاهای فرآوری شده اجتناب کنید” احتمالاً در حال حاضر تعداد زیادی غذا مصرف می کند!

این چیزی است که اهمیت بیشتری دارد

یک راه مناسب و مفیدتر برای فکر کردن در مورد غذا این است درجه فرآیندی که آنها طی کرده اند این دسته سرچشمه می گیرد طبقه بندی مواد غذایی NOVA:

 • غذاهای فرآوری نشده یا حداقل فرآوری شده: آنها در حالت طبیعی خود هستند یا به اندازه کافی نزدیک هستند. اینها شامل میوه ها و سبزیجات تازه و یخ زده ، لوبیا و عدس خشک ، ماست ساده ، لوبیا خام ، شیر پاستوریزه و گوشت یخ زده است.
 • غذاهای فراوری شده: این شامل غذاهایی است که حاوی نمک ، شکر یا چربی هستند مانند کنسرو لوبیا و سبزیجات ، پنیر ، کنسرو ماهی تن ، کنسرو میوه و نان تازه.
 • غذاهای بسیار فرآوری شده: آنها اقلامی هستند که دارای ترکیبات بیشتری از جمله رنگ ، تثبیت کننده و امولسیفایر هستند و غذاهای سالم و فرآوری نشده کمتری دارند. اینها شامل غذاهایی مانند کیک ، غلات صبحانه شیرین ، ناگت مرغ ، نوشابه ، چیپس و سوپ کنسرو شده است. آنها کالری بالایی دارند ، مواد مغذی کمی دارند و مقدار زیادی در بازار عرضه می شوند.

منتظر چی هستی؟

ممکن است متوجه یک جهش نسبتاً مهم از “پردازش شده” به “فوق العاده پردازش شده” شده باشید. این یک سیستم کامل نیست و بسیاری از غذاها در آن دسته قرار می گیرند. غلات سبوس دار فقط با چند ماده یا ماست شیرین چطور؟ قطعاً مناطق خاکستری زیادی وجود دارد.

غذاهای فوق العاده فرآوری شده چه مشکلی دارند؟

تعداد زیادی از ما از غذاهایی استفاده می کنیم که بیش از حد فرآوری شده اند. محقق می گویند تقریباً 60 درصد رژیم غذایی کلی برای بزرگسالان آمریکایی از غذاهای بیش از حد فرآوری شده تامین می شود. این میزان در بین کودکان آمریکایی (حدود 66 درصد) کمی بیشتر است.

تلاش برای کنار گذاشتن رژیم غذایی (و رژیم بچه ها) تمرین بیهودگی و کمیابی است. به عبارت دیگر ، موفقیت در پرورش کودکی که هرگز نوشابه یا میان وعده های میوه ای را لمس نکرده است.

همچنین اگر غذای فراوری شده زیادی در خانه خود نگهداری می کنید (ما این کار را می کنیم) نیازی به احساس گناه یا خجالت ندارید. در عین حال ، احساس می کنم مهم است که بفهمم این غذاها چه ارتباطی با سلامت هم برای بزرگسالان و هم برای کودکان دارند.

طبق مطالعاتی مانند این ، هرچه غذاهای فرآوری شده بیشتری بخوریم ، سالم تر می شویم:

 • یک مطالعه منتشر شده در مجله پزشکی بریتانیا در افرادی که غذاهای فوق فرآوری شده بیشتری مصرف می کردند ، میزان سرطان بالاتری یافت شد.
 • مطالعات اخیر بزرگسالان فرانسوی به این نتیجه رسیدند که خطر مرگ زودرس در ارتباط با رژیم های فوق فرآوری شده بیشتر است.
 • مطالعه بیش از 9000 کودک انگلیسی مشخص شد که شاخص توده بدنی ، شاخص توده چربی ، وزن بدن و دور کمر در کودکان ، نوجوانان و جوانانی که بیشترین غذاهای فرآوری شده را مصرف می کنند ، بیشتر است.

چرا؟ غذاهای بیش از حد فرآوری شده دارای چربی ، نمک و قند بیشتری هستند و فیبر کمتری نسبت به غذاهای زیر فرآوری شده دارند. محققان می گویند که این عوامل ، همراه با افزودنی های غذایی ، مواد شیمیایی موجود در بسته بندی مواد غذایی و روش های پردازش مانند حرارت دادن در دمای بالا ، می تواند به مشکلات سلامتی کمک کند.

غذاهای سالم برای کودکان دارای براکت

در مورد غذاهای فرآوری شده چه باید کرد

من درخواست هایی برای اجتناب از غذاهای فراوری شده شنیده ام ، اما فکر می کنم این غیر واقعی است – و این مانند دستورالعمل وسواس و سرخوردگی است. در اینجا چیزی است که من پیشنهاد می کنم:

 • هنگام خرید لیست مواد اولیه را بخوانید. قوانین تمرین من ساده تر و بهتر است. اگر گزینه ای وجود داشته باشد که حاوی مواد افزودنی زیادی نباشد و من بتوانم از عهده آن برآیم ، اغلب آن را انتخاب می کنم.
 • بیشتر اوقات بپزید. برخی از غذاهای راحت یک ضرورت در شلوغی است. غذاهای منجمد مانند فیله ماهی آرد نان یا گاهی اوقات راویولی منجمد اشکالی ندارد. اما شما همچنین می توانید غذاهای بسیار ساده ای از مواد اولیه حداقل پردازش شده مانند برنج و لوبیا یا تخم مرغ سرخ شده با مقداری میوه تهیه کنید.
 • نسخه خانگی را آزمایش کنید. نوجوانان من تسلیم نمی شوند بطری مورد علاقه او لباس مزرعه (و به همین دلیل سالاد سبز و چوب هویج بیشتری می پوشد!). اما او با خوشحالی غذا خورد سس BBQ خانگی، ترکیب چاشنی تاکو، سس سیب، روز ماکارونی و پنیربه (در اینجا لیستی از کارهایی است که از ابتدا انجام می دادم– لیست شما ممکن است متفاوت باشد ، و اشکالی ندارد!)
 • به تعادل فکر کنید. بعد از تعطیلات آخر هفته در مادربزرگ یا یک چرت خوب برای تولد ، غذاها و میان وعده های ساده بیشتری سرو کنید. به احتمال زیاد ، فرزند شما ممکن است آن را بخواهد. اگر فرزندان شما هفته گذشته یک جعبه غلات شیرین شیرین مصرف کردند ، این هفته به صبحانه هایی مانند تخم مرغ ، اسموتی و بلغور جو دوسر اعتماد کنید. اگر بچه های شما یک جعبه پنیر ماک برای ناهار دارند ، سیب و گلابی را به عنوان طرف غذا برش دهید.
 • کمی خود را سست کنید. چی خوردی غالبا مهم است. بر غذاهای کمتر فرآوری شده ، از جمله میوه ها و سبزیجات زیاد تمرکز کنید و اغلب آنها را با هات داگ یا کوکی های جعبه ای عرق نکنید.دیدگاهتان را بنویسید