لاغری نامناسب و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی


لاغری نامناسب و پوکی استخوان

دکتر. رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، نسبت به کاهش وزن و پوکی استخوان غیرطبیعی که منجر به بیماری های دیگر برای افراد می شود هشدار می دهد.

به عنوان مثال ، رژیم هایی که مصرف زیاد پروتئین را به دلیل سدیم زیاد توصیه می کنند. افزایش دفع کلسیم در ادرار. ادامه این رژیم غذایی ویژه برای بیش از سه هفته شرایط از دست دادن کلسیم را فراهم می کند و باعث پوکی استخوان می شود. تصورات غلط در مورد رژیم های نامناسب توسط افراد غیر متخصص ، سلامت عمومی را به خطر می اندازد

در حالی که افراد برای کاهش گلیسیرید یا چربی های بد در اطراف بدن از رژیم غذایی میوه خواری پیروی می کنند. میوه یک قند ساده است و مصرف زیاد آن می تواند آن را به چربی تبدیل کند. رژیم منحصر به فرد میوه و سبزیجات نمی تواند برای همه لاغر کننده و م effectiveثر باشد ، این رژیم برای سلامتی مضر است. وزن طبیعی از نظر دانش تغذیه ای یک تا دو کیلوگرم در هفته طبیعی است ، افرادی که تحت کاهش وزن قرار می گیرند باید تحت نظر متخصص باشند و این بستگی کامل به وضعیت و وضعیت بدن افراد مختلف دارد. ما باید روند کاهش وزن طبیعی داشته باشیم تا بتوانیم این روند را در بلند مدت تثبیت کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها به تدریج ضعیف شده و با کوچکترین ضربه حتی عطسه و سرفه می شکند. علل پوکی استخوان عبارتند از وراثت ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها و احتمال بروز این بیماری در زنان بیشتر است و هرچه سن بالاتر باشد ، احتمال ابتلا به پوکی استخوان بیشتر است و احتمال پوکی استخوان در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر است. اگر والدین یا خواهر و برادر از پوکی استخوان رنج ببرند ، شیوع بیماری بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های فردی نیز بستگی دارد.

وقتی هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، تخلیه شود ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان بعد از یائسگی از خود مراقبت نکنند ، در معرض ابتلا به پوکی استخوان هستند. این بیماری در مردگان تدریجی است. هورمون های تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است ، ترشحات زیاد باعث شکستگی استخوان می شود و مصرف زیاد الکل می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر ابتلا به بیماری را افزایش می دهد.کورتیکواستروئیدها همچنین باعث آسیب استخوان در برخی از بیماران می شوند. پوکی استخوان در مراحل اولیه علامتی ندارد ، اما اگر استخوان ها با گذشت زمان ضعیف شوند ، کمردرد ناشی از مهره های کوچک بدن ، کوتاه شدن قد ، خم شدن و شکستگی ها به سرعت ظاهر می شود.


رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


رضا اطمینانانی با ارائه روشهای اساسی در تغذیه و میزان و نحوه غذا خوردن می تواند نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه دکتر اینستاگرام کلیک کنید. رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای گرم و سرد

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

با رژیم غذایی بوی بد دهان را از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید