لوازم یدکی ایرانسخت برای تولید خودروهای برقی – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور، احسان پرویزی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان گفت: برق، خودروهای صنعتی باتری دار و خودروها نقش بسیار مهمی در عملکرد شرکت خواهند داشت. این شرکت دانش بنیان گفت: رئیس جمهور تلاش کرد اکوسیستم مستقلی در این حوزه علمی و فناوری ایجاد کند.

وی افزود: انواع وسایل نقلیه صنعتی و جاده ای برقی و باطری مانند لیفتراک، تراکتور و وسایل نقلیه جاده ای نیازمند تجهیزات مختلفی مانند سنسور، عیب یابی، کنترلر، برنامه نویس و … هستند. این شرکت دانش بنیان با ساخت و یا تعمیر این تجهیزات تلاش کرد تا کشور را در این بخش بی نیاز کند.

به گفته مدیرعامل این شرکت، یکی از تجهیزات تولیدی این شرکت دانش بنیان، دستگاه ضبط رویداد است که بر روی دستگاه برقی نصب می شود و ورود و خروج راننده، روشن و خاموش شدن دستگاه، افزایش دما و سایر موارد را ثبت می کند. رویدادی که راننده یا دستگاه الکتریکی این رویداد را ثبت کند. کنترلر نام دستگاه دیگری است که توسط این شرکت دانش بنیان تولید شده است که به عنوان مغز دستگاه عمل می کند و به آن امکان کنترل فرآیندها و عملیات دستگاه را می دهد.

وی خاطرنشان کرد: بالابر برقی یا محرک خودروی برقی از دیگر موارد موجود در سبد محصولات این شرکت است. درایوهای باتری دار کنترل کننده های سرعت موتور الکتریکی هستند که در ماشین های صنعتی با باتری استفاده می شوند. این درایوها در انواع الکتروموتورهای DC و AC موجود هستند و سرعت و گشتاور موتور الکتریکی را با راندمان بالا کنترل می کنند.

پرویزی افزود: محصولات انواع صنعت برق و حمل و نقل جاده ای ویژه به دلیل تقاضای کم در ایران دارای گردش مالی کم است که یکی از دلایل دشواری رقابت با محصولات پرتولید خارجی است. حمایت از چنین صنایعی می تواند پایه و اساس بخش عظیم تولید خودروهای برقی را در کشور تقویت کند.