ماشین الکتریکی عجیب ساخته شده از مقوا (+ عکس)


وزن کم و سرعت نسبتا کم آن به Oli اجازه می دهد تا با یک بار شارژ کامل مسافتی نزدیک به ۲۵۰ مایل (۴۰۰ کیلومتر) را طی کند.

وقتی کسی می گوید که یک ماشین از مقوا ساخته شده است، معمولا شوخی می کند، در حالی که در واقع به قطعات ارزان یا ضعیف ماشین اشاره می کند. خودروی مفهومی الکتریکی جدید سیتروئن اولی حداقل تا حدی به معنای واقعی کلمه از مقوا ساخته شده است.

یک ماشین الکتریکی عجیب ساخته شده از مقوا

سیتروئن اصلی به گونه‌ای طراحی شده بود که تا حد امکان کارآمد و پایدار باشد و تقریباً از هر نظر وزن را کاهش دهد. همچنین طراحی شده است تا برای مدت طولانی تحت استفاده صاحبان مختلف دوام بیاورد.

Stlantis، شرکت مادر سیتروئن، در یک بیانیه مطبوعاتی گفت که Oli حتی یک خودرو نیست. در عوض، این یک “توسعه چند منظوره روزمره زندگی شما” و یک “همراه زندگی مجازی است – یک همراه روزانه که به مردم کمک می کند تا زندگی خود را به بهترین شکل انجام دهند.”

زمان و استفاده از این خودرو معنای این شرکت را مشخص خواهد کرد، اما آنچه مسلم است این است که خودروهای برقی اغلب در مقایسه با خودروهای دیگر بسیار سنگین هستند. سیتروئن با وزن کمی بیش از ۱۰۰۰ کیلوگرم (بیش از ۲۲۰۰ پوند)، تمام تلاش خود را برای کاهش وزن و پایداری این خودرو انجام داده است و از مواد به کار رفته در ساخت این خودروی مفهومی شروع کرده است.

یک ماشین الکتریکی عجیب ساخته شده از مقوا

کاهش وزن قابل توجه

کاپوت جلو، تخت و سقف Oli که شبیه یک پیکاپ جمع و جور ساخته شده از قطعات لگو است، از مقوای بازیافتی ساخته شده است. ممکن است فکر کنید بی خطر است، اما Stlantis می گوید که این پنل ها می توانند وزن یک فرد ایستاده را تحمل کنند. Oli همچنین شامل تعدادی از اجزای داخلی پرینت سه بعدی است که همگی تا حد امکان مینیمال طراحی شده اند.

Oli به هیچ وجه خودروی سریعی نیست و سیتروئن می گوید این خودروی برقی کوچک حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر در ساعت دارد. وزن کم و سرعت نسبتا کم آن به Oli اجازه می دهد تا با یک بار شارژ کامل مسافتی نزدیک به ۲۵۰ مایل (۴۰۰ کیلومتر) را طی کند.

یک ماشین الکتریکی عجیب ساخته شده از مقواانتظار داشته باشید که سیتروئن اولی وسیله نقلیه مناسبی برای کمپینگ یا سفرهای ساحلی باشد، زیرا به عنوان یک پاوربانک موبایل برای انواع دستگاه ها عمل می کند. این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: «Oli از نظر تئوری می تواند یک دستگاه الکتریکی ۳۰۰۰ وات را برای حدود ۱۲ ساعت کار کند.

منبع: SlashGir