مالیات مسکن لوکس چقدر است؟


وزیر اقتصاد با انتقاد از میزان مالیات مسکن لوکس گفت: در دو ماهه نخست امسال خانه های گران قیمت در صورت نبود ضمانت اجرایی مالیاتی تنها ۲۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در جهنم پرداخت کردند. .

اینستاگرام Comapress را برای دریافت سریع آخرین اخبار بازار دنبال کنید. از جانب پایان شامل شدن.

به گزارش خبرگزاری کاماپرس ایسنا، از سال گذشته آپارتمان ها و ویلاهایی به ارزش ده ها میلیارد تومان در خانواده پایه مالیاتی قرار گرفته و ۱۲ هزار و ۵۰۰ آپارتمان تعیین شده است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در اواخر سال گذشته، بیش از ۲۰۰ میلیون نفر از این گونه آپارتمان ها مالیات جهنمی پرداخته اند، اما به گفته اداره مالیات، کمتر از ۵۰ درصد مالکان خانه های لوکس مالیات پرداخت کرده اند.

به گفته وزیر اقتصاد، هیچ ضمانتی از سوی قوه مجریه برای پرداخت این نوع مالیات وجود ندارد و روند اخذ مالیات بسیار کند است و این مقام مسئول از مجلس خواست ضمانت اجرایی ایجاد کند.

به گزارش هندوز، در صورتی که صاحب خانه مجلل قصد خرید و فروش نداشته باشد و یا فرم مفاسا را ​​دریافت نکرده باشد، امکان اخذ مالیات از افراد وجود ندارد.

این در حالی است که به گفته رئیس اداره طراحی و تحلیل مالیات مسکن لوکس، در صورت عدم پرداخت مالیات مورد نیاز این مودیان، طبق قانون مالیاتی اموال آنها ضبط خواهد شد.

اگرچه مصادره اموال مالیاتی بر آپارتمان های مجلل تحمیل می کند، مشخص نیست که آیا این امر آنها را تشویق به پرداخت مالیات می کند یا خیر. این در حالی است که عملکرد درآمدی سازمان امور مالیاتی در دو ماه اول سال نشان می دهد که روند اخذ مالیات از این نوع مسکن ها بسیار کند است.

نرخ مالیات سالانه مسکن گران قیمت به شرح زیر است.

یک دهم یا ۱۰-۱۵ میلیارد تن مازاد مالیات ۱۵ درصد تا ۲۵ میلیارد تن دوازده درصد، ۲۵ میلیارد تا ۴۰ میلیارد تن سود معادل سه سوم، ۴۰ میلیارد تا ۶۰ میلیارد معادل چهار چهارم است. ۶۰ میلیارد و بیشتر نیمی از مازاد است.

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: