متا به جعل نام و نماد متهم شد!


گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز گزارش داد که متاکس روز سه شنبه به دلیل سرقت نام متا مالک فیس بوک در دادگاه فدرال منهتن شکایت کرد. متاکس (که تجربیات واقعیت مجازی همهجانبه ایجاد می کند) شکایت کرد و ادعا کرد که فیس بوک پس از تغییر نام غرق شده و توانایی خود را از دست داده است.

این شرکت متا را به نقض علامت تجاری متهم کرد و از دادگاه خواست تا شرکت را از استفاده از نام متاکس و علائم تجاری بر روی کالاها و خدماتی که با متاکس همپوشانی دارند، منع کند و مبلغ نامشخصی را به عنوان خسارت مالی بپردازد.

در اکتبر ۲۰۲۱، فیس بوک متاورس را معرفی کرد و نام و علامت تجاری خود را تغییر داد زیرا تمایل خود را برای کار بر روی یک مفهوم دنیای دیجیتال جدید به نام Metaverse اعلام کرد.

جاستین بولونینو، بنیانگذار متاکس، می گوید: «متاکس نه تنها کسب و کار ما، بلکه کل صنعت، مالکیت معنوی طراحان و افرادی که به ما کمک می کنند، در معرض خطر قرار داده است. متا هنوز در مورد این شکایت اظهار نظر نکرده است.

در این دادخواست، متاکس در مورد امکان همکاری با فیس بوک در سال ۲۰۱۷ بحث کرد و یکی از مدیران فیس بوک یکی از تجربیات متاکس در آن سال را قابل توجه توصیف کرد.

متاکس گفت تمرکز جدید متاکس بر روی متاورس و فناوری های واقعیت افزوده و مجازی با کار این شرکت همزمان است. تغییر نام تجاری متا ما را از بازار خارج می کند، که منجر به این شده است که مردم این شرکت ها را با یکی اشتباه بگیرند.

انتهای پیام/
این مقاله را در صفحه اول توصیه کنید