محتوای پایان نامه و پایان نامه مبتنی بر گسترش دانش / فعالیت های تجاری است – خبرگزاری مهر ایران و جهانحسن کریمی در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص برنامه های پژوهشی و جامعه محوری دانشگاه اظهار داشت: از زمانی که در دانشگاه شروع به کار کردم، جامعه محوری و حل مسئله در دستور کار قرار گرفت. فکر می کنم اگر بتوانیم مشکل را حل کنیم، می توانیم نقش ایفا کنیم. دانشگاه ما در این زمینه دانشگاهی پیشرو است و یکی از دلایل چنین اظهارنظری این است که اکثر فارغ التحصیلان دانشگاه حاج نصیر جذب صنایع داخلی هستند که طبق آمار وزارت علوم اکثر شاغلان. یکی از دانشگاه ها متعلق به این دانشگاه است.

رئیس دانشگاه خواجه نصیر افزود: این وضعیت نشان دهنده ارتباط قوی دانشگاه با صنعت است و رویکرد صنعتی مورد استقبال اساتید و دانشجویان است. در حال حاضر برخی از دانشکده های ما بسیاری از پایان نامه های خود را از رشته یا پروژه های مرتبط با رشته ای که همکاران حرفه ای آنها متقاضی بوده اند، می گیرند.

وی ادامه داد: بر اساس شعار سال تلاش می کنیم ارتباط پایدارتری با شرکت ها و مراکز دانش بنیان و فناوری داشته باشیم، از یک سو در راستای همسان سازی محتوای پایان نامه ها و دکتری هستیم. پایان نامه ها نوشته شده در یک رویکرد بنیادی. com خاموش است زیرا ما فکر می کنیم این رویکرد به فارغ التحصیلان کمک می کند تا مشکل گشا، جامعه گرا، خود شروع کننده، استارتاپ و مشکل گشا باشند.

کریمی خاطرنشان کرد: با اجرای چنین طرح هایی امید است فارغ التحصیلان دانشگاه حاج نصیر بتوانند محل کار خود را راه اندازی کنند. دانشجویان از سازمان ها، صنایع و وزارتخانه ها پروژه می گیرند و سپس آرزوی شغل در این مراکز را دارند، در حالی که ما به دنبال فارغ التحصیلانی برای راه اندازی کسب و کار هستیم و منتظر شغل نیستیم.

رئیس دانشگاه حاج نصیر افزود: در هر جلسه هیأت مدیره و شورای دانشگاه تلاش می کنیم رویه های داخلی دانشگاه از جمله ارتقای کرسی استادی و اعطای مدرک سالانه در نظر گرفته شود و همکاران انگیزه بیشتری دارند. شما باید وارد چنین طرحی شوید.

وی بیان کرد: در حال حاضر با تعدادی مجموعه محصول محور و دانش بنیان در مقیاس تولید انبوه در حال کار هستیم که تمرین در این مجموعه ها به دانش آموزان آموزش داده می شود و تشویق به شناسایی پایان نامه های مشترک شده ایم. چنین مجموعه هایی باید مشکلات را شناسایی و راه حل ارائه دهند. از سوی دیگر این مجموعه ها با حمایت های مالی لازم صورت خواهند گرفت. همچنین نکاتی مانند اعطای کمک های مالی صنعتی، اجرای طرح های صنعتی و دانش پایه در نظر گرفته شد و قرار است مشوق هایی برای آفرینش های فناورانه و نوآورانه در آیین نامه پژوهشی لحاظ شود.

حاج نصیر رئیس دانشگاه با تاکید بر اینکه گسترش زیرساخت های نوآوری، فناوری و تجاری سازی در دستور کار دانشگاه است، گفت: تجاری سازی حلقه مفقوده پژوهش است و این کار می تواند به حل مشکلات اقتصادی کشور کمک کند. به نظر من بخش خصوصی باید درگیر شود و در تحقیق و نوآوری فعال باشد.

وی بیان کرد: حمایت از تجاری سازی طرح های تحقیقاتی و دانش پایه مورد نیاز است و این طرح ها باید به جای خرید محصولات مبتنی بر فناوری ایرانی از سایر کشورها، سرمایه گذار خارجی (بخش خصوصی) یا بخش دولتی داشته باشند. در این شرایط از آن استفاده کنید. و شکوفا شود.